Yandex Yükselen Yıldız

“Search Engine Optimization” yani arama motoru optimizasyon sistemleri içinde son zamanlarda önemli bir çıkış yakalayan Yandex arama motoru, yeni eklenti oluşturma çabası ile kullanıcılarına yeni imkan sunma çabası içinde olarak uygulamalarını sunmaktadır. Rusya nın Dünya ya açılan yeni kapısı olan bu gelişmiş arama motoru, son sürümü olan Yandex Navigasyon programı ile Rusya ve Ukrayna da hizmete açılırken, sürücüler için çok önemli sayılacak bir hizmet sunmaktadır.

Araba kazaları ile hiçte iç açıcı bir istatistiğe sahip olmayan Rusya da, her arabaya kamera takmanın zorunlu hale gelmesinin dahi bu soruna çözüm olmadığını düşünürsek, insanların Yandex Navigasyon hizmetinden ne kadar olumlu bir şekilde yararlanacağı da büyük bir merak konusudur. Özellikle uzun yol trafiğinde, yol durumları hakkında sürücüleri önceden uyaran bu sistem, en azından yoğunluk olan yolların daha az tercih edilmesi için kullanılarak, daha akıcı bir trafiğe neden olacak gibi durmaktadır. Google, Mozilla gibi bu sektörün önemli isimleri ile yarış halinde olan Yandex Arama motorunun, rakipleri ile mücadele içinde olması bile, çok yoğun ve sistemli bir çalışmayı kaçınılmaz bir hale getirmektedir.

Son zamanlarda ülkemizde de sık bir kullanım alanına sahip olan Yandex arama motorunun yakın zaman içinde Navigasyon sistemine, tüm Avrupa ile birlikte, ülkemizin de dâhil olması beklenmektedir. Bu sayede yol durumu, trafik durumu ve bütün kestirme yollar kolaylıkla bulunurken, hem zaman hem de enerji yönünden katkı sağlamasını bekleyebiliriz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir