Xiaomi MiTV 2

xiaomi-mitv-2

Çinli dev mobil cihaz üreticisi Xiaomi,geçen yıl tanıttığı 4K ekranlı MiTV 2 modelinin Full HD olan yeni modelini duyurdu.

Xiaomi’nin geçen yıl MiPad adlı tableti ile tanıttığı MiTV 2 modeli ise,4K ekranıyla 640 dolar fiyat etiketi sunarak çok dikkat çeken ürünlerden biri olmuştu. MiUi destekli Android tabanlı işletim sisteminin olduğu MiTV 2,49 inç 4K ekran,15 mm kalınlık, 1.45 Ghz 4 çekirdekli işlemci, 2 GB RAM8 GB dahili hafıza ve uzaktan kontrol özellikleriyle çok büyük markaların akıllı televizyonları kadar dikkat çekmişti.

Yapılan etkinlikte daha uygun fiyatlı olan MiTV 2 modeli tanıtıldı. Yenilenen tasarım,40 inç daha küçük bir ekran ve Full HD ile daha düşük çözünürlük sunan televizyonun donanımda da, MiTV 2 modeline oranla çeşitli özellikleri kısıtlanmış.

Sharp’ın 40 inç boyuttaki Full HD ekranı,4 çekirdekli ve 1.45 Ghz işlemcisi, 8 GB dahili depolama alanıyla çıkan televizyonun RAM’i,1.5 GB’a indirilmiş.

Şu anda ise yaklaşık 320 Dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak olan televizyon, 4K ekranlı MiTV 2 modeline kıyasla çok daha uygun fiyatta.

1 Yorum

  1. can

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir