Windows Phone Atağa Kalktı

windows phone atağa kalktı

Windows tarafından mobil platformlara çıkarılmış olan Windows Phone işletim sistemi, Android ve İOS karşısında pek fazla dayanamamış gibi görünse de Microsoft’un yaptığı yatırımlar ve telefon üreticilerine verdiği büyük teşvikler ve Windows Phone işletim sistemi için ücret almamasıyla giderek telefon üreticileri için karlı bir sisteme dönüştü ve daha çok Windows Phone’lu cihaz üretilmeye başlandı.

Bu önemli yatırımlar sonucunda özellikle Avrupa ve Orta Asyada Windows Phone işletim sistemli cihazların satışında önemli bir artış gözlemlendi. Windows Phone işletim sistemi İtalya’daki pazar payı son üç ayda %7.9’da %13’e çıkarırken, Almanya pazarında payını %7.1’den %10’a yükseltmeyi başardı.

Ne yazık ki Avrupa Windows Phone diğer bölgelerde başarılı olamadı. Amerika’da son çeyrekte %3.8 olan pazar payını %3.9’a ilerletebildi. Windows Phone İngiltere’de ve Çin’de ve bir kaç küçük bölgede ise pazar payını kaybetti. Windows Phone’lu yeni cihazların çıkması ve uygun fiyatta satışa sunulması ile kısa sürede payını arttırması bekleniliyor. Geçen yıl dünya genelinde pazar payını %3’e kadar çıkarabilen Windows Phone bu seneki hedefi %10 olarak gözüküyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir