Windows 10’da MAC Adresi Nasıl Değiştirilir?

windows-10da-mac-adresi-nasil-degistirilir

Dünyada büyük bir kesim tarafından tercih edilen Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Windows 10 kullanıcıları MAC adresleri çeşitli nedenlerden dolayı değiştirmek isteyebilmektedirler. MAC adresi kısa tabiriyle ortam erişim yönetimidir. Yani bir bilgisayar ağında, ağ donanımlarının tanınmasında yardımcı olmaktadır. Bilgisayarlara üretici tarafından kodlanan bir bilgidir. Ve özel bilgi olduğu söylenebilir. Aynı adrese sahip birden fazla ağ cihazının olması mümkün değildir.

Windows 10 kullanıcıları MAC adreslerini değiştirmek isteyebilmektedir. Bu değişiklik elbette mümkündür. Yalnızca atılacak adımlar takip edilirken, dikkati davranılması yeterli olmaktadır. Windows 10’da MAC adresini değiştirebilmek için izlenecek yollar adım adım şu şekildedir;

  • İlk olarak aygıt yöneticisinin açılması gerekmektedir.
  • Yeni açılan sayfada ağ bağdaştırıcısı bölümü genişletilmelidir. Sonrasında ağ adaptörünün seçenekleri açılmalıdır.
  • Her türlü işlemin seçenekler üzerinden yapılması mümkündür. Gelişmiş > Ağ adresleri > Değer bölümü adımları izlenmelidir.
  • Ve asıl hedef kullanıcıların karşısında durmaktadır. Son bölümde yeni MAC adresi yazılmalıdır. İşlemler böylece tamamlanabilir.

Bu adımlar dikkatli bir şekilde izlendiği taktirde gerekli işlemler tamamlanmış olmaktadır ve değişiklikler de aktif hale gelmektedir.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir