Windows 10 USB Belleklerde Geliyor!

windows-10-usb-belleklerde-geliyor

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte köklü bir değişikliğe gidecek. Windows 10 güncellemesinin yayınlanmasına az bir zaman kala DVD sürümünün yanında USB belleklerde de satış yapılacağını açıkladı. Bu konu teknoloji dünyasında ilgi çekti.

Windows 10 güncellemesini, lisanslı Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sahipleri ücretsiz olarak yükleyebilecek. Diğer kullanıcılar için ise ilerleyen aylarda Windows 10 paketi raflarda yer alacak. Son yıllarda piyasaya sürülen Windows versiyonları sadece DVD şeklinde olmuştu. Bu konuda değişikliğe giden şirket, USB versiyonu da satışa sürecek.

Windows’un bu yönde bir karar almasında DVD’nin pek tercih edilmemesi olarak görünüyor. Yeni nesil dizüstü bilgisayarların bazı modellerinde DVD sürücüsü bulunmuyor. Özellikle boyuttan kar elde etmek isteyen şirketler bazı modellere DVD sürücüsü eklememekte. Bunu göz önünde bulunduran Windows, USB belleklerde Windows 10 işletimini piyasaya sürecek.

Windows 10 kurulumunu USB belleklerden yapmak isteyenler belleğin içerisinde bulunan Windows 10 ISO dosyası sayesinde sadece key girerek temiz kurulum yapabilecek. Böylece kurulum konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacak ve hızlı bir kurulum gerçekleşmiş olacak.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.