WhatsApp’dan Yeni Bir Özellik

whatsapp

Yeni nesil akıllı telefonlar için üretilen, internet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların bir biriyle iletişimi sağlayan WhatsApp’da yeni bir özellik gözümüze çarptı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda WhatsApp Facebook tarafından satın alınmıştı. Bu değişimin sonucunda programda ilerleyen zamanlarda birçok yeni özelliğin çıkacağını bekliyorduk.  Bu özelliklerden birisi dün yüklenen güncelleme ile piyasaya sürüldü.

Bu yeni güncelleme sonrasında gelen özellik ise anında fotoğraf çekebilme ve bunu listemizde ki kişilere yollayabilmek oldu. Daha önceden var olan ses kaydı tuşunun hemen soluna yerleştirilen kamera simgesi sayesinde programdan çıkmadan direkt olarak telefon kameramıza bağlanabiliyoruz. Aynı zamanda ön kameraya geçme ve flash açıp kapatma gibi seçenekleri de bize sunuyor.

Bu özelliğin gerekliliği çok önceden biz kullanıcılar tarafından bilinse bile kullanabilmek için bugüne kadar beklemek durumunda kaldık. Ayrıca bu güncellemenin Snapchat programına bir misilleme olup olmadığını ise gelecek günlerde görebileceğiz.

Kullanıcıların beklentilerinin bir diğeri ise video ile görüşme imkânı sağlaması olsa gerek. Benzer programların hızla çıktığı şu zamanlarda farkını ortaya koyabilmek adına WhatsApp’ın bir sonra ki hamlesinin bu olacağını düşünüyoruz. Bu gerçekleşir mi bilemiyoruz fakat eğer gerçekten liderliğini korumak istiyorsa yapması gereken hamlelerden birisi de bu olsa gerek.

Geçtiğimiz eylül ayında mesaj sayısı konusunda kendi rekorunu kuran WhatsApp bakalım bu yeni özelliği sonrasında yeni bir rekor kırabilecek mi?

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.