Western Digital Kablosuz Harddisk

western-digital-kablosuz-harddisk

Harddisk üreticilerinden Samsung ve Seagate firmasından sonra üçüncülüğü elden bırakmayan Western Digital rakiplerinin önüne geçebilecek bir fark yarattı. Kablosuz taşınabilir harddisk üretti. Taşınabilir Harddiskin hızı 3.0.  Bilindiği gibi veri iletiminde hız çok önemli ve eski modellerde bu hız 2.0 idi. 3.0 hız veri transferi için zamandan kazandırıyor. Western Digital kablosuz olarak ürettiği taşınabilir harddiski ile kablosuz harddisk, kablosuz taşınabilir harddisk piyasasında bir ilke imza atmayı başardı. Kablolu harddiskler kısa kabloları ile kullanım rahatlığı sağlamıyordu. Veri transferi esnasında harddiski yerinden oynatmak veri akışını kesebiliyordu. Kablosuz versiyonda böyle bir sorun yok. Veri transferi gerçekleşirken harddski yerinden alabilir başka bir yere koyabilirsiniz.

5Volt 2Amper 10 Watt adaptörle gelecek olan kablosuz taşınabilir harddisk bekleme ve uyku modunda 0.2 watt güç çekecek. Bu kablosuz harddiskin en güzel özelliği de kablosuz olarak akıllı cihazlara bağlanabilmesi. Cep telefonunuz ya da tabletiniz hatta akıllı saatiniz ile de uyumlu çalışabilecek bu harddisk  ile depoladığınız verilerinize tüm cihazlarınızdan kolayca erişebileceksiniz.

Son derece basit kurulumu ile tam şarj aşamasından sonra sizin seçtiğiniz  akıllı cihazlarınızla senkronize çalışacak olan kablosuz taşınabilir harddiskinizin boyutu 2.5  inç olarak gelecek. 2 TB depolama alanına sahip olan harddisk 3400 mAH Li-Po batarya ile gelecek. TI Wilink SDİO ve wi-fi (802.11 bgn) modülü ile gelecek olan kablosuz taşınabilir harddisk yakında satışa sunulacak.

1 Yorum

  1. sinan

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir