Vine’a Mesajlaşma Özelliği Eklendi

İzlediğiniz o 6 saniyelik kısacık videoya kahkahalarla gülüyorsunuz fakat bu videoyu beğendiğinizi sadece arkadaşlarınıza, annenize, babanıza söylüyorsunuz. Videonun yani Vine’nin sahibi tanıdığınız bir insan değilse o 6 saniyelik kısacık videoya saatlerce güldüğünüzü videonun sahibine söyleyemiyorsunuz. Daha doğrusu söyleyemiyordunuz. Artık ne kadar beğendiğinizi veya sizde herhangi bir etki bırakmadığı Vine’nin sahibine söyleyebileceksiniz. Artık Vine’da sadece 6 saniyelik videolar yükleyip izlemeyeceksiniz, artık mesaj da gönderebileceksiniz.

Facebook’ta rahat rahat mesaj gönderebiliyordunuz daha sonra Twitter da direk mesaj bölümü açarak mesaj alıp gönderme işlemini kullanmaya başladı. Son zamanlarda Instagram’dan da direkt mesaj göndermek mümkün olmaya başladı. Bunların içinde en çok kullanılan whatsapp da insanlar arasındaki sosyal iletişimi sağlayan en önemli unsurlardan biri haline geldi. Fakat Vine mesaj alıp göndermek için kullanılan bir işlem olmadığı gibi Vine videoları da son dönemlerde oldukça ilgi çeker hale geldi. Milyonlarca Vine videosu ve milyonlarca Vine izleyicisi ve yorumları var. Vine’daki mesajlaşmanın da en az Twitter, Facebook, İnstagram ve Whatsapp kadar ilgi göreceği düşünülüyor.

Yasağının kaldırılması ve Twitter’in açılması ile Twitterin satın aldığı Vine’da da gelişmeler başladığını bu şekilde görmüş oluyoruz. Vine’daki mesajlaşmada yazılı mesajlar da gönderilebilecek. Artık sanal iletişimi durdurmak imkansız hale geliyor. Çok uzaklardaki sevdiklerinizle, ya da o an yanınızda olmayan ama o anı mutlaka görmesi gereken bir yakınınız dostunuz ile o videoyu özel mesaj göndererek paylaşabileceksiniz. Şimdiden herkese keyifli sohbetler.

Bir önceki yazımız olan Twitter, Tweetlere 4 Fotoğraf Ekleme Özelliğini Getirdi başlıklı makalemizde 4 fotoğraf, özellik ve tweet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir