Twitter’dan 140 Karakter Hamlesi

twitterdan-140-karakter-hamlesi

Sosyal medyanın popüler uygulaması Twitter, bugüne kadar pek dek taviz vermediği 140 karakter sınırlamasına bir dizi yenilikler geliyor. Yeni güncellemeyle birlikte 140 karakter sınırlaması dolaylı olarak artırılacak.

Bundan böyle tweet’lere eklenen görseller ve bağlantı linkleri artık karakter sınırlamasının tamamen dışında tutulacak. Mevcut halide tweet’lere eklenen görsel veya linkler minimum 23 karakter kaplıyor durumda.

Güncellemelerle birlikte ise bu durum artık ortadan kalkacak. Twitter kullanıcıları rahat bir nefes alırken tweet’lerine link veya görseller eklese bile düşüncelerini ifade etmek için 140 karakterin tümünden kayıpsız olarak yararlanabilecek.

URL kısaltma gibi hamlelerle daha evvel biraz esnetilen karakter sınırı yeni güncellemeyle birlikte kullanıcıları daha çok memnun edecek bir formda olacak.

Geçtiğimiz yıl ise doğrudan mesajlaşma sisteminde 140 karakter sınırını esneterek ortadan kaldıran Twitter’ın önümüzdeki yaklaşık iki hafta içerisinde tweet karakter sınırını da esnetmesi adeta dört gözle bekleniyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir