Twitter, Tweetlere 4 Fotoğraf Ekleme Özelliğini Getirdi

Twitter kendini geliştirmeye devam ediyor. Bizler twitter’a giremeyeli yeni bir şeyler olmuş, bu mecrada. Son günlerde Türkiye’de erişiminin engellenmesi ve dolayısıyla kullanıcılarının türlü meşakkatle siteye erişmesi gibi konularla gündemimize oturan Twitter durduğu yerde durmuyor. Uygulamalarını güncelleyerek müdavimlerine daha cazip gelmeye devam ediyor.

Peki, neymiş bu yenilik?

Hemen söyleyelim. Artık attığınız tweetlere tam 4 tane fotoğraf ekleyebileceksiniz. Evet, yanlış duymadınız. Tam 4 fotoğraf birden ekleyebileceksiniz bir tweete. Bundan böyle eşzamanlı olarak birden fazla fotoğrafı sevdiklerinizle online olarak paylaşmanın keyfi dayanılmaz olacak. Zira söz konusu bu revizyondan önce atılan her bir tweette, sadece bir fotoğraf eklenebiliyordu. Şimdi ise bir değil, iki değil, üç değil, tam dört fotoğraf eklenebiliyor.

Henüz, yalnız iPhonelarda birden fazla fotoğraf ekleme özelliği kullanılabilecek. Ancak ne var ki gelen haberler, Twitter.com ve Android versiyonlar için de aynı özelliğin kullanılabilmesi için Twitter mühendislerinin harıl harıl çalıştığı yönünde.

Çoklu fotoğraf ekleyebilmenin yanı sıra twitter bir güzellik daha yapmış sevenlerine. O da şu, eklediğiniz fotoğrafları 10 kişiye kadar etiketleyebileceksiniz artık. Zaman tünelinde bir kolaj (kesyap) gibi görünecek fotoğrafların üzerine tıklayan kullanıcı resimleri küçük değil, tam ekran olarak görebilecek. Fotoğraflarınızda yer alan diğer kullanıcılara otomatik olarak gidecek bildirimler, arkadaşlarınızı da durumdan haberdar edecek. Doğal olarak sizi etiketleyenlerden de siz haberdar olacaksınız. Ve işin en güzel yanlarından biri istemediğiniz insanların sizi etiketlemelerine mani olabilecek, istediklerinizin etiketlemelerineyse onay verebilecek olmanız.

Seni izlemeye devam ediyoruz Twitter. Umarız Türkiye’deki yasak kısa sürede kalkar da twitter keyfi yaşamaya devam ederiz.

1 Yorum

  1. fethi

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.