Twitter, Android Kilit Ekranı Uygulaması Cover’ı Satın Aldı

Pazartesi günü Twitter ve Android tarafından yapılmış olan açıklama ile duyurulmuş olan yeni habere göre Twitter, Android’in en fazla tercih edilen kilit ekran uygulaması olan Cover’ı satın aldı.

Android işletim sistemine sahip olan cihazların kilit ekranının üzerinde tam olarak 6 değişik uygulamaya ulaşma imkanı sağlamakta olan Cover uygulaması, geçmiş dönemlerde Google’da çalışmakta olan bir kişi tarafından hazırlanmış. Cover uygulaması, akıllı telefona sahip olan kişilerin, günlük olarak telefonlarını kullanım alışkanlıklarına ve günlük ortaya çıkan verilere göre belirlenmekte.

Şu an piyasada bulunan akıllı cep telefonlarının çok daha akıllı bir hale gelmesine imkan tanımakta olan Cover uygulaması, Twitter tarafından çok daha etkin bir şekilde kullanılacak. Bu tarz cep telefonlarının istenilen düzeye çıkması konusunda hemfikir olan bu iki şirketin satın alımla birlikte bir nevi birleştiğine inanan teknoloji tutkunları, bu sayede Android işletim sistemine sahip olan cep telefonlarının çok daha yararlı ve kullanışlı bir hale geleceğine de inanıyorlar. Twitter, yapmış olduğu bu satın alım işlemini kendi platformundan duyurmuş olmasına rağmen henüz bu konuda çok daha ayrıntılı bir bilgiyi insanlar ile paylaşmadı.

Bu tarz bir satın alım işlemini geçen sene Facebook yapmış olmasına rağmen çeşitli nedenlerden ötürü, teknoloji dünyasına yeterli ölçüde bir hareketlilik gelmedi. Ancak Twitter tarafından yapılan bu satın alma işlemi sonrasında özellikle de Android cep telefonları çok daha ileri bir düzeyde hizmet vermeye başlayacaklar.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir