Telefonum Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım?

telefonum çok ısınıyor ne yapmalıyım

Birçok akıllı telefon kullanıcısının ortak sorunlarından bir diğeri telefonun ısınma problemi olarak söyleyebiliriz. Telefonun ısıma problemi sizden kaynaklı değildir. Normal bir olaydır bu işlemcilerin yaptığınız işleme göre verdikleri tepki diyebiliriz.

En çok şikâyet edilen konulardan biri şarjdayken telefonun ısınmasıdır. Aslında bu olay gayet normal bir hal alıyor. Şarj olurken tüm aletler ısınır fakat genellikle şarj olan aleti elimize almadığımız için bunu fark etmiyorduk. Şarj olurken telefonun ısınma normaldir. Burada sizin yapmanız gerek, telefon şarj olurken daha fazla ısındıracak hareketler yapmamaktır. Oyun, internette dolaşmak, yorucu uygulamalar açmak gibi şeyler çok fazla telefonu ısındırıp, pilin şişmesine telefonda arızalara yol açabilir. Telefonu şarj ederken kesinlikle orijinal şarj aleti kullanmanız gerekmektedir. Kaçak göçek kullanılan şarj aletleri telefonunuzu patlatabilir veya pil ömrünü kısaltabilir.

Telefonda kullandığınız kılıf kalınlığı da önemli bir faktördür. Her tarafı kapalı hava almayan bir kılıf telefonu bir hayli ısındıracaktır. Telefonun içinde fan olmadığı için boşluklardan hava alması gerekiyor, kullandığınız kılıf bunları engelliyorsa telefonunuz ısınma problemi yaratacaktır.

Oyunlarda telefon ısınma sorunu çok normaldir. Çünkü işlemcinin üzerine büyük bir yük bindiği için normal olarak telefon ısınacaktır. Sizin burada yapmanız gereken pek bir şey yok. En fazla yapabileceğiniz şeyler arasında, uzun saatler boyunca telefon ile oyun oynamayabilirsiniz. Arka planda açık unutulan uygulamalar da telefonun ısınmasında önemli bir rol barındırmaktadır.

Çözüm olarak bakıldığında kullanıcının yapacağı pek bir şey olmadığını görüyoruz. Isınma sorunları gibi sorunlar teknik konular olduğu için yapımcı firmaların geliştireceği teknolojiler ile bu sorunlar giderilebilir.

1 Yorum

  1. kktc

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.