Telefonu Modem Olarak Kullanma

telefonu modem olarak kullanma

Çağımız internet üzerine kurulmuş bir zaman dilimi… Böyle olunca internetsiz bir hayat düşünmek ne mümkündür. Çoğu insanın iş yerinde kullandığı bilgisayarları olduğu halde evinde internet bulunmamaktadır. Telefondaki interneti yeterli görmektedir. Küçücük ekrandan da sosyal medyayı takip etmek zor ve zahmetli olur.

Bunun için telefonda bulunan internet paketinden bilgisayarla bağlanarak yararlanmak hem rahat internet özgürlüğü vererek internetin tadını çıkarırsınız kısıtlama olmaksızın, bunun için yapmanız gereken şey ilk olarak USB kablosuyla bilgisayar ve telefonu birbirine bağlayarak internete bağlantısına kapı açmak olacaktır.

Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzun ayarlar kısmından kablosuz ağ bağlantılarına tıklayıp, bağlantı ve taşınabilir Wİ-Fİ alanı kısmından Taşınabilir WİFİ alanı yazan yeri etkin hale getirmek olacaktır. Daha sonra bilgisayarınızın algılayabileceği ve bağlanabileceği WİFİ alanı yapılandırmanız gerekecek… Bu demek oluyor ki artık telefonunuz modem olarak kullanılır hale gelecektir.

Telefondan WİFİ yolu açıp yapılandırmak için SSDI Ağına istediğiniz herhangi bir ad verin. Daha sonra, güvenliğiniz için WPA2 PSK işaretledikten sonra şifre kısmını da şifreledikten sonra kaydet tuşuna basın ve bilgisayarda adınızın görünmesini bekleyin görünür görünmezde bilgisayardan bağlan tuşuna basıp internetin keyfini çıkarın.

Her telefonda bu ayarların farklı yerlerde olabileceğini de göz önünde bulundurarak yol aynı olduğunu hatırlatarak herkese keyifli internet kullanımı dilerim.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir