Teknolojide İletişimin Geldiği Nokta

İnsanlık için çok önemli adımlardan olan mobil iletişim teknolojisinin, 2007 yılında, Apple markasının attığı çok önemli bir hamleden sonra akıllı telefonlar ile buluşması, 3G ve Android uygulamalar ile çok kapsamlı bir kullanım nitelikleri ile insanları buluştururken, bütün teknoloji firmalarının da bu yarış içinde yer almasına neden olmuştur. Apple ın iPhone ve iPad teknolojisinin halk tarafından önemli derecede karşılık bulması, LG, Sony, HTC ve Samsung gibi firmaları harekete geçirirken, son zamanlarda bu konuda önemli adımlar atan General Mobile ve Casper gibi Dünya markalarının da akıllı telefon üretiminde nitelikli ürünleri insanlar ile buluşturmasına neden olmuştur.

Zamanla, bilgisayarın küçülüp iletişim cihazları ile bütünleşmesi, hacim olarak küçülen fakat özellik olarak daha kapsamlı bir kullanım imkânı sağlayan bir teknolojinin, hemen her insanın kullanımına açmıştır. Akıllı telefon kullanımından önce mobil iletişimin tartışmasız bir numarası olan NOKIA firması da geliştirdiği Lumia serisi ile bu yarış içinde var olma mücadelesi verirken, bütün bu firmaların, daha kolay ve fonksiyonel kullanıma imkân tanıyan yeni yazılım programları üzerine çalışmaları, tüm Dünya kamuoyunun dikkatini çekmiştir. Teknoloji firmalarının sürekli olarak daha özellikli akıllı telefonları geliştirme çabaları sonucu, en iyi sistem denen özelliklerin bile kısa zaman içinde geride kalmasına yol açarken, bu rekabetin kullanıcılara yaradığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Sınırsız haberleşme ve internet imkânı sunan bu akıllı telefonlar, boş vakit kavramını da nerede ise sözlükten çıkarırken, insanların sürekli olarak yeni sürümleri beklediğini görebiliriz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir