Teknik Gelişmelerin Sektörel Yapılanması

Bilim ve teknoloji konusunda öyle bir noktaya geldik ki, ne kullanıcılar, ne de üreticiler, bu alanda yaşanan gelişmeler ayak uyduramaz hale geldik. Cep telefonu ve bilgisayarların başı çektiği bu pazarda, sürekli olarak yazılım programı katkılı gelişim ürünlerinin piyasaya sunulduğuna tanık olmaktayız. Dokunmatik ekranlı akıllı telefonların bu piyasada inanılmaz bir ticaret potansiyeline ulaşması, bu konuda aralıksız olarak çalışmalarını yürüten teknoloji firmalarının başarısını göstermektedir.

Akıllı telefon konusunda ilk adımı atarak gündem yaratan Apple firması, iphone fırtınasını başlatarak, Samsung, Sony, Nokia ve hatta Casper gibi pek çok markayı bu alanda harekete geçirirken, son yıl içinde Discovery ile piyasaları sallayan General Mobile markasını da unutmamak gerekir. Akıllı telefon üretimi, gerekli olan ve beklenen başarıyı elde ederken, Tablet PC konusunda yaşanan gelişmeler de asla unutulmamalıdır. En çok sosyal medyaya ve web sitelerine ulaşmak için girilen internet ortamının da son zamanlarda büyük bir gelişim içinde olduğunu belirtip, sanal dünyaya giriş kapılarının da gelişen teknoloji yardımı ile sürekli arttığını görmekteyiz.

Bu dokunmatik ekranlı ve akıllı mobil iletişim cihazlarının bir tasarım harikası olmasının yanı sıra, yüksek çözünürlüklü kamera ve ekran yapısının yanı sıra, yeni yazılım programları ile üstün bir teknoloji haline gelmesi, bu cihazların tercih edilmesinde en önemli etken olmuştur. Görünen odur ki bu gelişimin önü açık olup, daha gelişmelerin sürekli olarak yaşanacağını göstermektedir.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.