Suya Dayanıklı Leica X-U Kamera

suya-dayanikli-leica-x-u-kamera

Leica marka kameraların müthiş optik sistemleri ve yüksek fiyatlarıyla zaten bilinen bir ünü vardır. Leica kameraları diğer markalara göre ü biraz daha hassas ve pahalı olarak değerlendirilir. Yeni Leica X-U ise Leica’nın yüksek fiyatlı bir marka olduğu şeklindeki algıyı değiştirmese de, sağlamlık konusunda kesinlikle bir artı sağlayacaktır. Makine aniden elinizden suya düşse ya da bir yerden hızlıca yuvarlansa bile, herhangi bir fotoğrafa zarar gelmeyecek şekilde dizayn edilmiş.

X-U, vizörü yok, arkasında ise 3 inçlik bir LCD ekran bulunurken 16.5 megapiksel APS-C sensörüyle dikkat çekiyor. 23 mm ve f/1.7 diyafram açıklıklı sabit lens bulunuyor. Dayanıklı ve siyah renkli dış kaplama kameranın toza karşı korumada olmasını sağlıyor. Ayrıca çoğu kameranın dayanamayacağı soğuklara karşı da bu cihaz çok dayanıklı. Leica, X-U’nun 1 metre yükseklikten düşmeye karşı bile çok dayanıklı olduğu dikkatleri çekiyor.

Aslında Leica X-U’nun en dikkat çekici özelliği suya dayanıklı olması. Makine 15 metreye varan derinlikteki suya düşünce hiçbir şey olmadan durabiliyor, içerisindeki parçalara ve diğer donanımlara da herhangi bir zarar gelmiyor.

Leica X-U’nun 4 bin 375 dolar yani 13 bin 400 TL’lik bir yurt dışı satış fiyatı var.  Leica X-U önümüzdeki günlerde Leica mağazalarında ve resmi web sayfasında satışa sunulacağı biliniyor. Kısacası raflardaki Leica X-U, ona sahip olmanın ayrıcalığını yaşamak isteyenleri bekliyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir