Su İle Şarj Olan Telefonlar Geliyor

su-ile-sarj-olan-telefonlar-geliyor

Akıllı cihazların o kadar güzel özellikleri var ki onların kusurlarını neredeyse kulak arkası ediyoruz. Çoğumuz akıllı cihazları kullanırken artık priz duvarları yanında yaşam alanları kurmaktayız. Ancak bilim adamları bu konu ile ilgili olarak ciddi anlamda çalışmalara başladılar bile.

Su yani hidrojen enerjisi kullanarak akıllı cihazlarımızın şarj edilmesi artık kapımızda gibi gözüküyor. Rus bilim adamlarının yaptıkları çalışmalar sayesinde su içinde bulunan alüminyum tozların su ile etkileşim yaparak hidrojen salınımı sağlaması sonucu enerji üretimi mümkün olmaktadır. Bu aşamadan sonra hidrojen cihaz ile etkileşime geçerek elektrik üretimini sağlamaya başlıyor.

Geleceğin Enerji Teorileri

Bu gibi bir işlemin gerçekte ve teoride mümkün olduğunu hatta bu tip cihazların askeri alanlardan bazı cihazlarda da kullanıldığını, oldukça fazla başarı elde edildiği de bilinen bir gerçek. Bu tip kullanımı düşünmek biraz hayali gibi olsa da gerçekte mümkün olduğu için ilerleyen teknolojiler ile bunların sağlanmasına kesin gözü ile bakılıyor. Özellikle nano teknoloji ile bu ve benzeri ilginç enerji yöntemlerinin yaratılması artı an meselesidir.

1 Yorum

  1. Kasım

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir