Sony’den Selfie Canavarı Xperia C4

sonyden-selfie-canavari-xperia-c4

Sony, Xperia C3 ile geçtiğimiz sene ilk selfie telefonunu tanıtırken yeni telefonu olan Xperia C4‘ü de meraklılarına duyurdu.Sony’nin selfie merkezli özellikleri olan yeni bir akıllı telefon çıkartacağına dair bazı sızıntılar daha evvel olmuştu.

Xperia C4’te yaklaşık 5.5 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde Full HD bir ekranı görüyoruz.Xperia C4 telefon gücünü de sekiz çekirdekli MediaTek’in MTK6752 işlemcisinden alıyor. Telefonda grafik işlemci olarak ise Mali 760 GPU grafik birimine yer verilmiş.

16 GB dahili depolama alanını olan akıllı telefonda 2 GB RAM’de kullanılıyor. Xperia C4’ün hafızası da isteğe göre microSD kart desteğiyle 128 GB’a kadar da yükseltilebiliyor.

13 megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamerası var ve ön yüzünde de selfie tutkunlarına özel LED flaşlı 5 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera daha yer alıyor.

Xperia C4’ün tek SIM kart veya çift SIM kart yuvası olmak üzere iki farklı versiyonu da bizlerle olacak.

Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle piyasaya gelecek olan telefonda, 2600 mAh gücünde bir batarya da kullanılıyor. Telefonun çıkış fiyatıyla ilgili bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir