Sony Xperia Z4 Tablet

sony-xperia-z4-tablet

MWC etkinliğinde birçok firma yeni amiral gemilerinin tanıtımını şovlarla yaparken Sony ise Xperia Z4′ ü başka bir etkinliğe saklayarak onun yerine, Sony yeni nesil tablet bilgisayarı olan Xperia Z4 Tablet’ i tanıttı. 6 mm kalınlığı ile dünyanın en ince tableti olmasının yanı sıra donanım özellikleriyle de en iyi Android tabletler arasında yer almaktadır.

Tasarımı ve estetiği itibariyle Japon mühendisliğinin teknolojisini gösterirken ana hatlarıyla Sony markasının tasarım anlayışını yansıtıyor. IP68 sertifikaları sayesinde de tabletiniz suya ve toza karşı dayanıklıdır. 10.1 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğe sahip olan IPS ekran 330 piksel yoğunluğuna sahip olarak tasarlanmış.

8 MP çözünürlüğünde Exmor RS sensörü bulunan tablette selfie çekmek için ise ön kameranın ise 5.1 MP çözünürlüğe sahip geniş açılı sensörü olması çok iyi bir özelliktir.

Sony donanım anlamında tam manasıyla dolu dolu bir tablet yapmış. 8 çekirdekli 64 Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisiyle 3GB RAM bulunuyor.

6000 mAh değerindeki bataryaya sahiptir. 32 GB depolama alanı bulunan cihazda micro sd desteği sayesinde 128 GB’a hafızayı kadar artırabiliyoruz.

Yaz aylarında satışa çıkması beklenen tabletin fiyatı ise emsallerine göre biraz pahalı ve 2000 TL belkide üstü bir fiyatlandırma ile raflarda görebiliriz.

6 Yorumlar

  1. can
  2. bayram
  3. çarşı
  4. fatih
  5. ersin
  6. Evissa

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.