Sony a7R II

sony-a7r-ii

Dünyanın ilk arka aydınlatmalı fotoğraf makinesi olan a7R II, bugüne kadar bilinen fotoğraf ve video deneyimini tamamen silecek yeni özelliklere sahip.

42,4 MP çözünürlüklü Exmor CMOS sensörü olan cihaz, oldukça hassas ve özel bir yapıya sahip. Barındırdığı 399 odak nokta sayısı ile bir önceki modele oranla %40 daha hızlı şekilde otomatik netleme özelliğine sahip olan bu cihaz, fiziksel olarak ise oldukça dayanıklı. Magnezyum ve demir alaşımına sahip gövdesiyle aR7 II, 7952 x 5304 piksel çözünürlüğünde kusursuz fotoğraflar çekebiliyor. Arka kısmında da 3 inçlik TFT LCD ekranda dokunmatik özelliği de yer alıyor.

MPEG-4 ve AVCHD video formatlarına da ayrıca destek veriyor. Wi-Fi 802.11b/g/n bağlantı seçenekleriyle mobil cihazlara da kablosuz veri aktarımı yapabilen a7R II, pili dahil yaklaşık 625 gram ağırlığında. Pilinin tam şarj edilmesiyle 290 kare fotoğraf çekilebileceği belirtilen Sony a7R II’de dahili flaş ise ilginç şekilde yer almıyor. Makineye harici flaş da takmak durumunda kalınıyor. Ultra teknolojik özellikleriyle fotoğraf ve videolardaki titreşimi de minimuma indirgeyen Sony a7R II,yaklaşık 3 bin 200 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.