Solıdworks – Composer

SOLIDWORKS Composer™ belgeleme hatalarını azaltmanıza yardımcı olur ve tüm ürünlerin piyasaya daha hızlı sürülmesini sağlar.

Tasarım sürecinde belgeleri hazırlamaya daha erken başlayabilir ve tasarım değişiklikleri meydana geldiğinde belgeleri daha hızlı güncelleyebilirsiniz.

Ücretsiz SOLIDWORKS Composer™ Player ile herkes tarafından görüntülenebilecek interaktif 3D içerik oluşturabilirsiniz. Eğitim materyallerine interaktif grafikler ekleyebilirsiniz. Sunum ve broşürlerde 3D görünüme sahip yüksek çözünürlüklü, gölgeli işlemeler oluşturabilirsiniz. Web şablonlarıyla karmaşık ürün detaylarını hızla internette yayınlayabilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini artırır. Doğru ürün grafikleri önemli satış durumlarında hedefi tutturmak ile ıskalamak arasındaki farkı belirleyebilir. SOLIDWORKS Composer™ yazılımıyla; gerçeğe daha yakın görseller oluşturabilir ve ürün pazarlama materyalleri oluştururken fiziksel prototip tasarlama ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. Ürünleri interaktif film şeritleri ile daha etkili bir şekilde tanıtabilirsiniz.

Ayrıntılı görünümler, parlak etkiler ve şeffaf bileşenlerle temel farkları vurgulayabilirsiniz. Güncellenmiş tasarımları hızla teslim ederek potansiyel müşterilerinizi etkileyebilirsiniz. En karmaşık ürün ayrıntılarını etkili bir şekilde yansıtan interaktif animasyonlar oluşturabilirsiniz. İletişimlerin netliğini arttırarak, ürün iletişim materyallerini oluşturmaya başlamak için kabataslak çizimlere bel bağlayarak veya tasarımınız tamamlanana kadar bekleyerek, hedeflediğiniz iletişimleri riske atmak zorunda değilsiniz.

SOLIDWORKS Composer™ ile hızlı ve kolay bir şekilde; ayrıntılı görüntüler, patlatılmış görünümler, yüksek çözünürlüklü görüntüler, teknik resimler, interaktif animasyonlar, Composer™ interaktif malzeme listeleri ve parça listeleri oluşturabilirsiniz.

SOLIDWORKS –  VISUALIZE

Visualization ürünleri profesyonel fotoğraf kalitesindeki resimleri, animasyonları ve diğer 3D içerikleri hızlı, kolay ve akıcı bir şekilde oluşturabilmeniz için üretilmiştir.

SOLIDWORKS® ile entegre bir tasarım ve üretim platformu mühendislik, prototipleme ve üretim aşamalarını hızlandırsa da, pazarlama aşaması kendine has bazı zorluklar içerebilir. Pazarlama için fotoğraflar çekmeye ve yardımcı materyaller oluşturmaya başlamadan önce fiziksel bir ürün elde etmeyi beklemeniz gerekir. Pazarlama için fazladan ihtiyaç duyulan her süre, ürün lansmanını geciktirir. Ayrıca şirketinizin, geliştirme maliyetlerini telafi etmek için de beklemesi gerekir. Üstelik, günümüzde pazarların aşırı rekabetçi hale gelmesi nedeniyle maksimum gelir fırsatını yakalamak için imkanlar azalmaktadır. Rakip ürünlerin pazara sunulma süresi günden güne kısalmaktadır. Pazarlama sürecine hemen geçmenizi sağlayacak olan her şey size önemli bir rekabet avantajı kazandırabilir.

SOLIDWORKS® Visualize, CAD modelinizi kullanarak fotoğraf gerçekliğinde görüntüler, animasyonlar ve etkileyici web içeriği oluşturur. Böylece pazarlama içeriğinizin üzerinde daha erken çalışmaya başlayabilirsiniz. Erken başlayarak, geri bildirim için daha fazla zaman ayırabilir ve içeriğinizi en iyi duruma getirebilirsiniz. Müşterilerinizle ürününüz arasında doğru duygusal bağı oluşturmak için aydınlatmayı, gerçek sahneleri ve ortamı düzenleyebilirsiniz. Yüksek kaliteye sahip olmaları nedeniyle görselleri hem baskıda hem de çevrimiçi içerikte kullanmak mümkündür. Sonuçlar o kadar gerçekçidir ki, SOLIDWORKS® Visualize ile elde edilen bir görüntüyle gerçek fotoğraf arasındaki farkı anlamak imkansızdır.

SOLIDWORKS® Visualize bağlantısı kusursuz fotoğraf gerçekliğinde görsel akışı sağlar. Arayüzleri görselleştirerek fotoğraf gerçekliğini 5 kolay adıma indirgiyor. Modelleri aktarma, materyallerin uygulanması, ortam, kameralar ve final görüntü basamaklarıyla işinizi kolaylaştırıyor. Bu eklenti donanımdan bağımsızdır, dolayısıyla SOLIDWORKS® veya başka CAD araçları (Rhino®, Autodesk Alias®, 3dsMax®) gibi araçlar kullanarak tasarımcı, içerik oluşturucular ve mühendisler ürün, mimari, yat, mekanik ve diğer tasarım amaçlarıyla hızlı, ve kolay bir şekilde 3D karar verme deneyimleri elde edebilirler.

Model değişiklikleri konusunda kaygılarınız mı var? Sorun değil! Sadece görüntüyü güncellemeniz yeterli. Artık maliyetli fotoğraf çekimleri planlamanıza gerek yok! Ürünleri sevk etmeden önce bile müşterilerinizi heyecanlandırmak için reklamlar, web içeriği ve animasyonlar yaratmaya başlayabilirsiniz!

SOLIDWORKS – MBD

3D tasarım daha yaygınlaştıkça, geleneksel 2D teknik resimlerin sınırlamaları daha gözle görülür hale gelir, oluşturulması ve sağlanması maliyetlidir ve zaman alır. 3D modelle uyuşmama olasılığı vardır (büyük üretim atıklarına yol açar). Yaygın şekilde kabul edilen ve zorunlu kılınan sektör standartlarıyla uyumlu değildir. SOLIDWORKS® MBD Model-Based Definiton (Model Tabanlı Tanım), SOLIDWORKS® 3D tasarım yazılımı için hazırlanmış entegre ve teknik resimsiz bir üretim çözümüdür. SOLIDWORKS® MBD ile zaman alan 2D süreçlerini atlayıp olası problemleri ortadan kaldırarak ürün ve üretim bilgilerini (PMI) doğrudan 3D olarak iletebilirsiniz. Model tabanlı tanım metodolojilerini kabul eden şirketler; üretim hatalarında azalma, hurda ve yeniden işleme maliyetlerinde düşüş ve satın alınan parçaların tedarik maliyetlerinde indirim de dahil olmak üzere birden çok alanda tasarruf sağlandığını bildirmektedir.

SOLIDWORKS® MBD, şirketlerin sektör standardı dosya formatlarında (SOLIDWORKS® dosyaları, eDrawings ve 3D PDF gibi) 3D model verileri de dahil olmak üzere 3D PMI tanımlamalarına, düzenlemelerine ve yayınlamalarına yardımcı olur. Üretim sürecini doğrudan 3D ortamda yönlendirerek üretimin düzenlenmesine yardımcı olur, döngü sürelerini kısaltır, hataları azaltır ve Askeri Standart 31000A, ASME Y 14.41, ISO 16792, DIN ISO 16792 ve GB/T 24734 gibi sektör standartlarıyla uyum sağlar.

SOLIDWORKS® MBD; SOLIDWORKS® 3D ortamındaki ürün modelleri, ölçümlendirmeler, geometrik toleranslar, yüzey cilaları, kaynak sembolleri, malzeme listesi, bilgi notları, tablolar, notlar, Meta özellikler ve diğer detaylandırmalar gibi verileri 3D PMI içinde ayarlar. Operasyonu yönlendirmek için gereken tüm bilgiler 3D modellere entegre edildiğinden, geleneksel 2D teknik resimlere artık ihtiyaç duyulmamaktadır. SOLIDWORKS® MBD tarafından sağlanan sezgisel ve etkileşimli 3D PMI, parça ve montaj mühendisliği teknik resimleri, Teklif İsteği (RFQ) ve Denetim Raporları gibi birden çok operasyonel kullanım alanına hizmet verir. Ayrıca, tasarım, tedarik, üretim, montaj, kalite, satış, pazarlama, müşteriler ve tedarikçiler gibi operasyonda yer alan birden çok bölüm ve paydaşa da yardımcı olur.

Satın alacağınız bu ürün sayesinde 3D verilerinizi doğrudan paylaşarak ve arşivleyerek 2D çizimlere dayanan yeniden modelleme süresini kendiniz ve tedarikçileriniz için ortadan kaldırabilirsiniz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir