Skype Yenilendi

Microsoft tarafından kullanıma sunulan mesajlaşma ve görüntülü görüşme uygulaması Skype, son derece yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Belirli aralıklarla güncelleme alan uygulamalar arasında yer alan Skype, yenilenen tasarımı ile beğeni toplamaktadır.

Yeni Özellikler

Skype tarafından yapılan açıklamada farklı ve gelişmiş özellikler eklendiği belirtildi. Bu özellikler arasında kullanıcıların grup sohbeti yapabilmesine imkan sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, YouTube videolarının kullanıcılar arasında gönderilmesine olanak sağlanacağı belirtilmektedir. Bununla birlikte, mobil uygulamada ‘öne çıkanlar’ yani ‘highlights’ bölümünün eklenmesi de oldukça önemli bir artı sağlamaktadır. Ayrıca, kullanıcılar bu sayede listelerindeki kişilerle anlık video ve fotoğraf paylaşımına imkan sağlanmıştır.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada Skype kullanıcılarının internette belirli bir alanda arama yapabilmeleri özelliği ön plana çıkmaktadır. Arama özelliği sayesinde kullanıcıların maç için bilet, uçak bileti, yemek tarifi, otel gibi bilgilere kısa sürede ulaştıkları belirtilmektedir. Bununla birlikte ücretsiz sesli ve görüntülü arama özelliği devam etmektedir. Android cihazlarda hemen yüklemeye hazır olacak güncellemenin iOS kullanıcıları için birkaç hafta sonunda kullanıma hazır olacağı belirtilmiştir.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir