Sınırları Siz Belirleyin: Taahhütsüz İnternet

Teknolojinin gelişmesi, internet kullanıcılarının artması ile internet kampanyaları da her gün farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Son dönemin popüler internet kampanyası olan taahhütsüz internetin detaylarına bu yazıda yer verdik.

Abonelik Sözü Nedir?

Abonelik sözü internet kullanıcılarının anlaşmalı olan şirketlere verdikleri bağlı kalma sözüdür. Sözleşmelerde abonelik taahhüdü olarak geçen ve kullanıcılar 12 ile 24 ay arasında aynı paketi kullanmaya bağlı kılan abonelik sözü (taahhüt) kimi zaman zor durumlara da düşürebiliyor. Kullanıcısı olduğunuz paketi değiştirmek, abonelikten caymak istediğinizde tazminat ya da yapılan indirimlerin iadesini ödemek durumunda kalabiliyorsunuz. Abonesi olduğunuz paketin hızı, kotası yetersiz geldiğinde daha avantajlı bir pakete geçmek istediğinizde de, taşınma gibi mecburi durumlarda da verdiğiniz taahhüt ve sözleşme gereğince abonelikten bedelli olarak caymanız ya da fatura ödemeye devam etmeniz gerekiyor.

Uzun Süren Taahhütlerin Dezavantajları

2 yıla kadar uzanan taahhütlerde kullanıcılar fazlasıyla zor duruma düşebilir. Kimi şirketler taahhüt süresi uzadıkça indirim oranını artırsa da, abonelikten cayma halinde tüm bu indirimlerin iadesini talep eder. Yani indirim miktarı fazla uzun süreli bir taahhütten vazgeçerken yüksek miktarda ücret ödeyeceğiniz anlamına gelir.

İnternet paketlerinin günden güne değişmesi, kota ve bağlantı hızı koşullarının artmasını da göz önüne aldığımızda uzun süre önce var olan bir internet paketi bir zaman sonra kullanıcılar için yetersiz hale de gelebilir.

Taahhütsüz İnternet Kampanyası

Taahhütsüz internet kampanyası son günlerin en sevilen internet kampanyalarından biri. Abonelerinden hiçbir bağlılık beklemeyen ve kullanıcılara değişim imkanı sunan taahhütsüz internet paketlerine rağbet günden güne artmakta. TurkNet’in Özgür İletişim paketi ile öne çıktığı taahhütsüz internet kampanyasında 100 mbps’e kadar hız ve kotasız interneti uygun fiyat imkanıyla sağlıyor. Ayrıca 120 TL’ye kadar taahhüt cayma bedelinizi de karşılıyorlar.

Fakat her telekomünikasyon şirketi aynı fiyat, aynı hız ve aynı limit ile taahhütsüz internet hizmeti sunmuyor. Onlarca paket ve imkanla kullanıcılara kampanya sunan şirketler bağlantı hızı, kota ve taahhüt süresine göre fiyat veriyor.

Yüksek Hızda, Limitsiz, Uygun ve Taahhütsüz İnternet

Son dönemde onlarca internet kampanyası bulunuyor. Oldukça geniş fiyat yelpazesinde farklı koşullarla bir araya getirilen paketlerde bağlantı hızı, kullanım kotası ve abonelikte kalma sözüne göre farklı fiyatlar verilir. Hız ve kota arttıkça fiyat artarken, abonelik sözü uzadıkça fiyat da azalıyor.

Tüm bunların sabit olarak sunulduğu Özgür İletişim hizmetinde ADSL ve VDSL altyapıda 100 mbps’e kadar hız alırken kotasız, taahhütsüz ve sınırsız bir internet deneyimi yaşarsınız. Eğer bulunduğunuz bölgede uygun altyapı varsa fiber internet hizmeti de alabilirsiniz. Tüm internet deneyimini daha iyi yaşamak ve için de TurkNet’ten yüksek performans sunan, uygun fiyatlı Zyxel modem alabilirsiniz. Bu modemi dilerseniz hizmet faturanıza taksitli olarak da almanız mümkün.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir