SEO Çalışmasına İhtiyacınız Var Mı?

 

webzmind-logo_yuksek

Google aramalarında  web sitenizin yukarı yükselmesi için yapılan çalışmalar SEO olarak adlandırılmakta. “Search Engine Optimization” ifadesinin kısaltması olan SEO, Türkçe’de “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına geliyor.

SEO çalışması yapmak uzmanlık gerektiren bir konu. Hem uzman olmak hem de gelişmeleri takip etmek gerekiyor. Geçtiğimiz günlere güncellenen Penguen Algoritması gibi bir çok algoritmayı iyi bilmelk, SEO teknik araçlarını iyi kullanmak gerekiyor.

SEO çalışması nasıl yapılıyor?  Bu sorunun cevabını WebzMind Türkiye yönetici ortağı Aslı Özyağmur Buyurgan şu şekilde veriyor;

“SEO çalışmaları iki temel üzerine kurulmakta. Site içinde yapılan ve site dışında yapılan çalışmalar. Site içinde yapılan çalışmalar web sitenizin Google gibi arama motorları tarafından daha doğru algılanmasını sağlıyor. Site için çalışmalar için SEO konusunda uzman olmak ve teknik açıdan yeterli SEO araçlarını kullanmak gerekiyor. Site içerisinde yapılan analizler sonrası sayfa başlığı, açıklaması, sayfa içi metin içerikleri, sayfa içi linkler, görseller, site kodları gibi site içerisinde optimize edilecek bir çok alan bulunmakta. Site dışı çalışmalar ise şu şekilde; her web sitesinin farklı sitelerden linklere ihtiyacı var. Bu linkler sayesinde site otoritesi yükseliyor. Önemli olan doğru sitelerden doğru yöntemlerle linkler alabilmek. Bu çalışma “link inşası” olarak adlandırılıyor. WebzMind olarak bu konuda geniş bir yayıncı network’üne, SEO uyumlu içerikler oluşturabilecek yazar ekibine ve doğru link inşası yapabilecek SEO uzmanlarına sahibiz. Site içi ve site dışı çalışmaları uygun bütçelerle bir araya getirip SEO konusunda müşterilerimize başarılı sonuçlar sunabiliyoruz.”

WebzMind’in Türkiye’de ve yurt dışında bir çok müşterisi bulunuyor. Özellikle Avrupa’da önemli networklerle iş birliği yapan WebzMind, Türkiye’de ulusal ve uluslararası bir çok markaya hizmet veriyor. Yakın zamanda yurt dışı operasyonlarını büyütmeyi hedefleyen şirket web stratejilerine de buna göre kurguluyor.

SEO konusunda merak ettiğiniz soruların cevaplarına WebzMind Türkiye Blog’undan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.