Sanayi Devrimi Lazerle Kesim İşlemi İle Atılıyor!

Son yıllarda teknolojisi hızla büyüyen Lazerli kesim işlemleri, daha kaliteli ve nitelikli ürünlerin üretilmesinin imkanını sağlıyor. Yakın dönemde CNC makinelerini arkasında bırakan lazer kesim İşlemi, üretilen yeni makine ve cihazlar ile metal ve metal olmayan pek çok materyalin işlenmesini, kesilmesini bunun yanı sıra şekillendirilmesini oldukça kolaylaştırıyor. Sanayi pazarında yeni ürünlerin ortaya çıkmasını mümkün hale getiren bu teknoloji sayesinde, sanayide ikinci bir devrimin yaşanması bekleniyor.

Lazerli kesim işlemleri Her Materyalde Kullanılabiliyor

Sanayide oldukça köklü bir tarihi olan CNC lazer cihazlarının pek çok materyalde kullanıldığı herkes tarafından biliniyor. Fakat yine de lazerli kesim İşlemi, CNC cihazlarında kullanılamayan veya kullanılması halinde detaylı ve kusursuz bir işçilik sonucu yaratmayacak nerede ise tüm maddeler ve materyallerde rahatlıkla kullanılabiliyor. En sert metal ve metal alaşımlarında bile kusursuz bir kesim ve şekil verme hizmeti veren bu teknolojide materyal adeta yeniden işlenebiliyor.

Lazerli kesim işlemleri Daha Kaliteli Ürünler Üretebiliyor

Özellik ile kesim alanında Lazerli kesim işlemleri tüm kesim makine ve cihazlarını ardında bırakarak tarihin tozlu raflarına gömüyor. CNC makinelerini aksine daha fazla materyal ve madde üzerinde daha detaylı ve keskin bir çalışma imkanı sunan lazer kesim İşlemi sayesinde sanayide üretilen birden çok ürün daha kaliteli ve nitelikli olarak üretilebiliyor. Bu da sanayi pazarında üretilen ürünlerin kalite düzeyini gözle görünür biçimde artırırken, üretim maliyetini ise oldukça düşürüyor.

Lazerli kesim işlemleri Türkiye’de de Kullanılıyor

Lazerli kesim işlemleri ülkemizde henüz yaygınlaşmamış bir sanayi İşlemi olsa da bu anlamda hizmet veren yerli sermaye ile yerli makine üretmeyi ilke edinmiş ekol lazer cihazları dünyada ki pek çok lazer kesim cihazı ile yarışır düzeyde tasarlanıp üretiliyor. Satışları devam eden lazer kesim ürünleri Türk sanayicilerin en çok tercih ettiği markalar arasında ilk sırada yer alıyor.

SPONSOR İÇERİKTİR

Ekol Lazer

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir