Samsung’un Esnek Pil Teknolojisi

samsung esnek pil teknolojisi

Teknoloji devi Samsung’dan teknoloji adına büyük bir adım geldi. “Dünyanın ilk gerçek esnek bataryası” olarak adlandırılan pilin tanıtımını yapan Samsung, akıllı kol saati ve kol bantlarını da ilk geliştiren marka özelliğindedir.

Teknoloji alanında sürekli yaşanan gelişmelerde özellikle akıllı cihazlar konusunda lider konumda olan Samsung’un geliştirdiği, esnek pil, iki ucundan tutulup eğildiğinde bükülme özelliğine sahip. Bu özelliği ile akıllı saat ve akıllı kol bantlarında da kullanılabilen esnek bataryalar, bu cihazların daha uzun süre şarj edilmeden kullanılabilmesini sağlayacak. Akıllı telefon ya da tabletlerde kullanılıp kullanılmayacağı belli olmayan esnek bataryaların bu cihazlarda da kullanılması, taşınma açısından büyük avantaj yaratabilir. Büyük bataryalarından dolayı fazla yer kaplayan bu cihazların esnek batarya ile üretilmesi bu sorunun büyük ölçüde çözülmesini sağlayacaktır. Kolayca katlanabilen ve kullanılacağı zaman daha büyük boyutlara getirilebilen cihazlar yakında hayatımızda olabilir.

Küçük boyuttaki teknolojik cihazların daha uzun süre şarja bağlanmadan kullanılmasını sağlarken büyük cihazların da katlanabilmesine olanak tanıyacak olan bu teknoloji, ilerleyen günlerde daha kullanışlı cihazların hayatımıza girmesini sağlayacağa benziyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.