Samsung NX1 İncelemesi

samsung-nx1

Samsung markasını genelde mobil cihazlarıyla görmeye alıştığımız için yeni çıkarttığı profesyonel fotoğraf makinasıyla piyasaya oldukça iddialı bir giriş yaptı.

Samsung’un en yeni ve ultra teknolojik fotoğraf makinesi NX1, lüks segmentteki özelliklerini benzersiz bir sistemde sizlere sunuyor. Tam tamına 28 megapiksellik çekimler sunan makina, aynı zamanda 4K Ultra HD video da çekebiliyor. Saniyede 15 kare fotoğraf çekim hızına sahip muhteşem bir cihaz olduğunu da belirtmek gerekir.

Fotoğraf teknolojisinin bir kısmını NX bağlantı çıkışı ve lenslerden sağlayan Samsung NX1, lensiyle optik görüntü sabitleme yeteneği de sunmaktadır. Bununla birlikte Samsung tarafından sunulan NX arayüzüne sahip lenslerin tümünü NX1 ile kullanabilme imkanına da sahipsiniz.

Hem fotoğraf, hem de video çekiminde önemli avantajlar sunan Samsung NX1 üzerindeki dönebilen ve Super AMOLED dokunmatik ekranı sayesinde farklı çekim pozisyonlarında da kolayca kullanılabiliyor. Ayrıca, cihazın diğer kullanılan kontrol düğmeleri de gayet iyi bir biçimde yerleştirilmiştir. Bu da kolay kullanım deneyimini kullanıcılarına sunuyor.

550 gram ağırlığında olan cihaz ayrıca wifi özelliğine de sahip son teknoloji bir fotoğraf makinası olarak Samsung’un amiral gemilerinden biri olacağını gösteriyor.

3 Yorumlar

  1. romenrakamlari
    • kerim
    • Bayur

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.