Samsung Galaxy Tab S2 Tanıtıldı!

samsung-galaxy-tab-s2-tanitildi

Teknoloji devi Samsung’un amiral gemisi tabletleri ile ilgili uzun zamandır spekülasyonlar vardı. Samsung, sonunda Galaxy Tab S2 9.7 ve Galaxy Tab S2 8.0 model tabletlerin tanıtımını gerçekleştirdi. Android dünyasının en önemli tabletleri arasında yer alacak bu modeller özellikle tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 ve Galaxy Tab S2 8.0’da yer alan ortak özelliklerden biri 5.6 mm incelikte olması. Bu yönüyle Android dünyasının en ince tableti olma özelliğini taşıyan bu modeller, 8 çekirdekli Exynos işlemcisi ile dikkat çekiyor. Cihazlarda 3 GB Ram ile birlikte 32 GB ve 64 GB depolama seçenekleri ile satışa sunulacak. Ayrıca 128 GB’a kadar MicroSD kart desteği de mevcut olacak.

Samsung’un en yeni tabletlerinde 8 megapiksel arka kamera ve 2.1 megapiksel ön kamera bulunacak. Bu cihazlar Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ile satışa sunulacak. Galaxy Tab S2 9.7’nin farklı olarak 9.7 inç boyutunda olması ve 389 gram ağırlığı olacağı açıklandı. Galaxy Tab S2 8.0 modeli ise 8.0 inç boyutunda ekrana sahip olacak ve 272 gram ağırlıkta olacak.

Samsung’un bu güçlü tabletleri önümüzdeki ay Güney Kore’de satışa çıkacak. Cihazın Türkiye’de satışa sunulacağı tarih ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir