Samsung Galaxy S6 Edge İncelemesi

samsung-galaxy-s6-edge-incelemesi

Samsung’un Barcelona’da düzenlediği Unpacked organizasyonunda tanıtılan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini sizler için inceledik.

Büyük ilgi uyandırmayı başaran ve 7mm kasa kalınlığıyla hem önü hem de arkası cam olan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri,Samsung’un sıradan tasarım alışkanlıklarından vazgeçtiğini gösteriyor.

Üst seviye malzeme kalitesine sahip olan ve arka kapakları çıkarılabilir olmayan modeller,microSD kart girişine de sahip değildir.Samsung Galaxy S5’te kullanılan suya karşı dayanıklı olmaz özelliği ise Galaxy S6 ve S6 Edge modelinde bulunmamaktadır.

Ultra teknolojik 14nm üretim teknolojisiyle üretilen 8 çekirdekli ve 64 bit destekleyen Exynos 7420 işlemcisi bulunuyor.3GB RAM ve Samsung’un yeni geliştirdiği hızlı eMMC dahili depolama birimiyle beraber farklı bir donanım tercihi yapan Samsung,bu modellerinde de oldukça iddialı görünüyor.

2600 mAh bir bataryası olan Galaxy S6 Edge, 14 nm işlemci avantajıyla beraber güç tüketimi konusunda Samsung’a göre iddialı.

Samsung’un resmi açıklamalarına göre 11 saat LTE performansı verebilen Galaxy S6 Edge,10 dakika şarj ile süper bir 4 saat kullanım süresi sunabiliyor.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde önde 5 Megapiksel,arkada ise OİS destekli 16 Megapiksel kamerayı görmekteyiz.Son derece teknolojik özellikleri bulunan yeni modeller şimdiden piyasada büyük heyecan yarattı.

1 Yorum

  1. osman

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir