Samsung Galaxy S5 Özellikleri

Samsung firmasının yeni ürünü olan Galaxy S5 cep telefonlarının tüm özellikleri ile detayları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Samsung Galaxy S5 için İspanya’nın barcelona kentinde, MWC 2014’te tanıtımı yapıldı. Samsung Galaxy S5 1080p ekran, dört çekirdekli Snapdragon 800 2.5GHz işlemci, 16 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera, 2800 mAh pil ve 2GB belleğe sahip en dikkat edici özellikleri ile beraber, diğer serilerine göre daha ağır olduğu, çok fazla yenilikler beklenmediği gözlendi. Aynıı S4 gibi aynı kıvrımlar ve benzer görünüm yer alan plastik kapakla dizayn edilen Samsung Galaxy S5 her ne kadar dizayn olarak beklenen görünümü veremese de, getirilmiş olan azda olsa yeni özellikleri ile kapatmaya çalışıyor.

Toza karşı dayanıklı değiştirilebilir kapak, 2800 mah batarya, uzun süre şarj için ‘’Ultra Power Saving Mode’’ özelliliği getirilmiş. Samsung firmasının paypal ile yapmış olduğu anlaşma sonrasında, parmak izi özelliği sadece telefonun kilitlenmesini sağlamakla beraber, mobil ödeme kolaylığı da sağlamış oluyor. Ayrıca samsung cep telefonu kullanıcılarının kalp ritmini ölçen sensörde bulundurulması dikkat çeken bir diğer özellik. Bu özellik sayesinde flaşın yanında bulunan sensörün üzerine parmağınızı getirdiğinizde, hem kalp ritminizi hem de vücudunuzun ne kadar kan pompaladığını görebileceksiniz.

Samsung’un bu özelliği kullanıcılarının kalplerini düşünmesinden ziyade, Apple mühendislerinin üzerinde çalıştığı ve yakın gelecekte hayata geçirmeyi planladıkları ‘’Healthbook’’ özelliği için erken bir savunma taktiği olduğu düşünülüyor. Bu özellikler giyilebilir teknolojiler çağında büyük önem taşıyor. Samsung Galaxy S5 ler için sayılabilecek en yeni özellik 4.4.2 Kitkat ile yeni yazılım versiyonunu söyleyebiliriz. Samsung firması tarafından 11 nisanda piyasaya sürülmesi hedeflenen Galaxy S5’ lerin fiyatı konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir