Rekor Kıran The Division

the-division

8 Mart 2016 tarihinde ilk çıkışını yapan ve Ubisoft’un piyasaya sürdüğü The Divısion, 11 senelik bir rekoru egale ederek, yeni oyun satış ve puanlama rekoru kırdı. MMO-RPG tarzı olan oyun, Tom Clancy roman uyarlaması olup,  Masif Entertainment tarafından geliştirilip ve Ubisoft aracılığıyla dağıtılmaktadır. Bir gün içinde en çok satan oyun, satış adedi ve satış hızıyla tarihe geçmiş durumda.

Ayrıca da 6.4 milyon kişinin beta sürümünü oynaması sonucu, en çok oynanan beta oyunu da oldu. Tom Clansy’s The Divısion, 11 sene önce çıktığı gün en çok satılan oyun rekoruna sahip olan Grand Turismo 4’ün üzerine, bu sene yeni bir rekor kırarak, çıktığı gün en çok satılan oyun ünvanını elde etti.

The Division’da anlık oyuncu sayısı geçtiğimiz hafta sonunda 1.2 milyon idi. Son zamanlarda  en iyi gelir elde eden oyunlardan biri olan Destiny, 325 milyon dolar getiri yaparken, The Division, 330 milyon dolar getiri sağlayarak Destiny’yi sollamış oldu. Bu sayede Ubisoft’un son senelerdeki düşüşe geçen oyun serilerine de  bir son verilmiş oldu. Tom Clancy’s The Division’u Playstatıon, PC 4 ve Xbox One platformlarında oynayabilirsiniz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir