Profesyonel Ses Sitemi Nasıl Seçilir?

profesyonel-ses-sistemleri

Günümüzde konser salonları, sinemalar, tiyatrolar, düğün salonları, müzikli eğlence yapılan yerler mutlaka bir ses sistemi kullanıyor. Birçok ekipmandan oluşan profesyonel ses sistemleri farklı kullanım alanları için pratik çözümler de sunuyor. Düğün, mevlüt, konser, seminer gibi önemli toplantılarda ortama sesin kaliteli bir şekilde ulaştırılması ses sistemlerinin en önemli faydası.

Sadece büyük toplantılarda değil evlerde de tercih edilen profesyonel ses sistemleri özellikle ev tipi sinema sistemi kurulması amacıyla da kullanılabiliyor. Kaliteli ses çıkışı sağlayan ses sistemleri sinemayı evinize getiriyor, özellikle efekt çıkışı ile aksiyon filmleri ekstra heyecanlı bir hal alabiliyor.

Ses sistemi nerelerde kullanılır?

Sevdiğiniz şarkıları güçlü bir ses çıkışı sayesinde canlı müzik keyfi ile dinlemenizi sağlayan profesyonel ses sistemleri müzikli eğlencelerinizde tercih edebileceğiniz ekipmanlar olabilir. Özellikle evlerde yapılan kalabalık mevlütlerde misafirler hocadan uzakta yer alabiliyor, bazı durumlarda kalabalığın yan dairelerde misafir edildiği de olabiliyor. Bu gibi durumlarda taşınabilir şarjlı mevlüt amfileri ve mikrofon ile evinizde ya da küçük mekanlarda da düzenleyeceğiniz kalabalık mevlütlerde sesin misafirlerinize net bir şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Ses sistemi neye göre seçilmeli?

Ses sistemlerinin çok geniş bir kullanım alanı bulunuyor. Örneğin bir düğün salonu için kurulan ses sistemi camilerde kurulan ezan sistemlerden farklıdır. Bir ev sinema sistemi ile seminer salonlarında kullanılan ses sistemi aynı teknik özelliklere sahip değildir. Bu nedenle alışverişten önce kullanılacak olan mekana uygun ses sistemleri araştırılmalıdır. Eğer evinize bir sinema sistemi kurmak istiyorsanız, öncelikle mekan büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Ses sisteminin televizyonunuzun teknolojisi ile uyumlu olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Bunun için alışveriş öncesi televizyonunuz ve satın almak istediğiniz ürün içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Düğün salonu ya da müzikli eğlence yapılan mekanlar için profesyonel bir ses sistemi kurulabilir. Amfi, kablolu ya da telsiz mikrofon, mikrofon ayaklığı, kabin hoparlör ve sütun hoparlörleri, ses kabloları bu tür mekanlar için tercih edilebilir. Ev sisteminde olduğu gibi burada da mekan büyüklüğüne göre amfi ve hoparlör seçimi yapılmalı.
Merkezi ezan anons sistemleri diğer ses sistemlerinden farklıdır. Hem vaaz hem de ezan yayınında kullanılabilen bu sistemler, merkez camiye kurularak, diğer camilere konulan alıcılar ile aynı anda çalışır ve ezanın geniş bir alanda net bir şekilde duyulmasını sağlar.
Aradığınız profesyonel ses sistemi seçeneklerini aynı anda görüntüleyebildiğiniz http://www.selamelektronik.com web sitesinden ihtiyacınıza en uygun ürünü bulabilirsiniz. Birçok popüler markaya ait mikrofon çeşitleri, otomobil ses sistemleri, ezan sistemleri, ses kabloları, amfi ve diğer yardımcı aksesuarları selamelektronik.com internet sitesinden satın alabilirsiniz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir