Prize Takılı Olan Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Modern yüzyılda insanlar artık gelişen teknolojinin yardımı ile yaşamının her alanında çok daha başarılı ve çok daha etkin sonuçlardan yararlanabilme şansına sahip olabiliyor. Özellikle de her geçen gün büyük bir hız ile gelişmekte olan ve son derece önemli çözümler sağlayarak, insanların yaşamlarında kendisine daha fazla yer edinmeye başladı. Dünyanın her yerinde özellikle de yaşam alanlarında çok daha yüksek kalite standartları ve çok daha kaliteli refah seviyesi standartlarının yaratılabilmesi amacı ile beyaz eşya teknolojileri yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu sebep dolayısı ile de dünyanın her yerinde yaşam alanlarının en temel ihtiyaçlarından birisi olarak öne çıkan beyaz eşya ürünleri ile her evde temel gereksinimler modern dünyaya uygun koşullarda karşılanabiliyor ki bu durumda insanların yaşamlarına önemli bir değer ve rahatlık kazandırıyor. Günümüz modern yüzyılının beyaz eşya teknolojileri sektöründe bir dünya markası olan Ariston’un birbirinden kaliteli ve üstün teknolojilere sahip olan beyaz eşya ürünleri ile yaşam alanlarında çağın en ileri teknolojilerinden faydalanılabiliyor. Özellikle de Ariston markalı çamaşır makineleri Türkiye’de, Avrupa’da hatta dünyada yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Gelişen teknolojinin akıllanan sistemlerini ve fiziksel donanımlarındaki en üstün gelişmeleri çamaşır makinesi modellerine yansıtan Ariston markalı çamaşır makineleri yüksek dayanıklılıkları, düşük enerji tüketimleri ile de tasarruflu kullanımları ve çok yüksek verimliliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak her ne kadar ileri nesil sistemlere sahip olsa da zaman içerisinde mekanik sistemde üretilen bir ürün olması nedeni ile Ariston markalı çamaşır makinesinde de arızalanmalar meydana gelebiliyor. Ariston kalitesine eş değer kalitede bir teknolojik altyapı ile destek hizmeti sunan Ariston Servisi merkezine gelen Ariston markalı çamaşır makinesi arızası başvurularının en başında çamaşır makinesinin fişinin prize takılı olmasına karşın hiç çalışmaması sorunu gelmektedir.

İstanbul Ariston Servisi teknik ekiplerinin fazlasıyla deneyim edindiği bir Ariston çamaşır makinesi arızası olan fişe takılı olan makineden hiç tepki alınamaması sorunu için öncelikli olarak makinenin takılı olduğu prizdeki elektrik devresi kontrol edilmektedir. Prizde olması gereken 220 Voltluk enerjinin olup, olmadığı kontrol edilerek, bulunmuyor ise elektrik şebekesi veya sigorta kontrol edilmektedir. Eğer prizde elektrik bulunuyorsa teknik ekipler tarafından doğrudan elektrik kablosuna bakılır ve herhangi bir kopukluk olup, olmadığı kontrol edilir. Eğer çamaşır makinesinin elektrik kablosunda herhangi bir kopukluk tespit edilirse hemen yerinde onarımı gerçekleştirilir.

Ariston markalı çamaşır makinelerinin fişinin prize takılı olmasına karşın hiç tepki alınamaması sorununun yaygın görülen nedenlerinden birisi de başlat düğmesinin basılı olmaması olarak öne çıkıyor. Bu durum özellikle başlat düğmesinin arızalı olmasından kaynaklı olabiliyor ki bu durumda İstanbul Ariston Servisi ekiplerince başlat düğmesi yenisi ile değiştirilmektedir. Çamaşır makinelerinde güvenlik amaçlı olarak makine kapağının güvenli bir şekilde kapanmaması durumunda güvenlik amaçlı olarak yıkama programı gerçekleşmez. Bu yüzden teknik ekipler tarafından düzgün kapanmamış olan makine kapağının düzgün kapanmasına yol açan engeller giderilerek, sağlıklı bir şekilde kapanması sağlanır ve Ariston çamaşır makinesinin sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışması sağlanır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir