Opera Tarayıcısının Avantajları

opera-tarayicisinin-avantajlari

Son dönemde yaptığı eklentilerle ve geliştirmelerle iddialı bir tarayıcı haline gelen Opera, kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunuyor. Opera’yı diğer tarayıcılardan ayırarak tercih etmeniz tarayıcının avantajlarını sizler için derledik.

Düşük Kaynak Kullanımı
Opera tarayıcısını kullanmanız için en iyi sebeplerden olan düşük kaynak kullanımı oldukça önemli. Özellikle Chrome’un aşırı RAM tüketiminden sonra Opera, cihazını yormuyor.

Bütünleşik Reklam Engelleyici
Bünyesindeki reklam engelleyicisiyle hizmet veren Opera, webteki reklamları engelleyerek web sitelerini çok daha hızlı açıyor. Opera’nın en iyi özelliğinden biri olan bu servis için Ayarlar/Temel sekmesini seçmeniz yeterli olmaktadır.

VPN Servisi 
Opera, kullanıcıları için bir VPN hizmeti sağlıyor. Tek tuşla aktif olan VPN özelliği ile internette hızlı ve güvenli bir şekilde dolaşmak mümkün oluyor. Bu servisi aktif etmek için ise  Ayarlar/Gizlilik ve Güvenlik/VPN seçeceğini seçmeli ve VPN’i aktifleştirmelisiniz.

Turbo Özelliği
Opera’yı öne çıkaran özelliklerin başında Opera Turbo özelliği gelmektedir. Bu şekilde internette daha hızlı dolaşmak ve daha az veri kullanmak mümkündür. Böylelikle internet kotasından ve zamandan tasarruf edilmektedir.

Haber Servisi
Kullanıcı memnuniyetine çok önem veren Opera, giriş sayfasında geniş bir haber portalı bulunduruyor. İstenilen dilde ve kategoride haberleri buradan servis eden Opera, gündemi takip etmek isteyenlere kolaylık sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Telefonu Modem Olarak Kullanma başlıklı makalemizde cep telefonu, modem ve telefonu modem yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir