Opera Max İncelemesi

opera max

İnternet tarayıcı dediğimiz de akla gelenler arasında kendisine yer bulma arayışında olan Opera’dan mobil iletişim ağına da adım atmış bulunmakta. Bir çok kullanıcının ihtiyacı olan bir uygulama ile Opera Max adıyla Türkiye pazarına girdiğini açıkladı.

Andorid 4.0 üzeri tüm akıllı telefonlar için kullanıma açılan Opera Max, telefonunuzda ki mobil veri kullanımını optimize ederek daha az kota kullanımı sağlıyor. Opera yetkililerinin yaptığı testlere göre, mobil veri kullanım süresini %50’ye kadar artırabilecek.

Bunu yaparken Opera Max, kendi sunucularına bağlanıp ulaşmak istediğiniz siteyi kendi bulut sistemi üzerinden sizlere yeniden sunuyor. Bu durum da, bazı resimlerin kalitesi ve sitelerin kalitesi düşük olması çok normal gerçekten. Hemen her uygulama içeriği kendi ara yüzünden değiştirilebiliyor.

Kullanıcılar, istedikleri uygulamanın ne kadar mobil veri kullandıklarını ve ne kadar veri tasarruf ettiğini görebiliyor. Gelelim bir soruna, bu uygulama neden bedava? Çünkü kullandığınız uygulama verileri, uygulamalar da harcadığınız toplam zaman gibi kıstaslar işleniyor. Hangi uygulamayı ne sıklık ile kullandığınızı görmeleri amacıyla bedava. Belirli seviye de verilerinizi paylaşmaktan çekinmiyorsanız bu uygulama size göre olabilir.

opera max inceleme

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir