Olmazsa Olmazımız Cep Telefonları

eknoloji denilince akla ilk gelen kuşkusuz ki cep telefonlarıdır. Kullanımı bakımından geniş bir ağa sahip, zengin fakir her kesimin kolayca sahip olabileceği cihazlardır. Günümüzde iletişimi sağlamanın en kolay yolu da cep telefonu üzerinden yapılmaktadır. Kolay taşınabilir olması çantada, cebinizde fazla yer kaplamaması da kullanım ağını genişleten nedenler arasında sayılabilir. Hayatımızın belki de olmazsa olmazları arasında gösterilen bu telefonların önemi gerçekten de büyüktür.

Daha önceki telefonlar sadece herhangi bir kişiyle konuşmanızı yani iletişiminizi sağlarken günümüzdeki telefonlar bunun çok daha ötesine geçmiştir. Bunun en büyük göstergesi de akıllı telefonlardır.

Teknolojik gelişmeleri dakikası dakikasına takip edeyim yeni çıkan telefonu hemen ben alayım diye düşünebilirsiniz. Çünkü herkes diğer insanlardan farklı olmaya yani tek olmaya çalışmaktadır. İşte telefon firmaları da tıpkı insanlar gibi kendi alanlarında zirvede yer almak için, tek olmak için çaba göstermektedirler. Bu çabalar genellikle telefondaki işletim sistemleri üzerine olmaktadır. Daha hızlı, daha güvenilir, uygulamalar açısından eşi yapılamayan bir telefon icat etmek için üretici firmalar birbiriyle kıyasıya mücadele halindedirler.

olmazsa-olmazimiz-cep-telefonlari

Kimi firma iOS gibi bir işletim sistemi geliştirirken, kimi firma da Android işletim sistemini geliştirip çeşitli özelliklerle insanların kullanımına sunup en iyisi olmaya çalışmaktadır. Bu tür çalışmaların her zaman belli bir getirisi de olmak zorundadır. Yani maddi açıdan da belli bir gelir elde etmeyi amaçlayan üretici firmalar son çıkardıkları cep telefonu fiyatları biraz pahalı olabilmektedir. Bunu da insanlar teknoloji haberlerini takip ederek alabilecekleri fiyata düştüğü an sahip olabilmektedirler.

Son çıkan Galaxy S5 gibi bir telefon alacağımız zaman muhakkak telefon incelemeleri yaparak istediğimiz bütün özellikler telefonda olsun ama fiyatı da uygun olsun isteriz. Çünkü bu durum insanın genlerinde vardır. En kaliteli ürünü ister fakat fazla para vermek istemez. Bu sadece Samsung’un üretmiş olduğu bir telefon için geçerli değildir.

Teknolojiye ayak uydurmak onu sürekli takip etmek insanları sürekli olarak daha yeni bir ürün alışılmışın dışında bir ürün, hayatı daha da kolaylaştıracak bir ürün moduna sokarak sürekli daha iyisi istenmektedir. Bunu da dikkate alan teknoloji devleri her geçen gün yeni ürünlerle insanların gönlünü hoş tutmakta bunun sonucunda da iyi bir gelir elde etmektedirler.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.