NVIDIA’dan Eski Ekran Kartlarına DSR Desteği Geliyor

Nvidia

NVIDIA, GTX 980’deki DSR yani Dynamic Super Resolution özelliğini eski tip kartlarına da tanımlayacağı açıklamasını yaptı. Daha kaliteli ekran görüntüsü almak için gerekli olan DSR özelliğinin eski model ekran kartlarına da tanımlanması, daha kaliteli görüntü alınması açısından oldukça önemlidir.

NVIDIA’nın şu anda piyasada olan GeForce GTX 500, 600 ve 700 serisi ekran kartlarına tanımlanacağı bildirilen DSR özelliği 1080 p çözünürlükteki ekran kartlarının daha net bir görüntü vermesini ve video detaylı oyunlarda grafiklerin daha güzel görünmesini sağlıyor. GeForce Experience yazılımlı kullanıcılar için hiç bir işlem yapılmadan yüklenebilen DSR özelliği, oyun sırasında otomatil olarak açılıp oyun görüntü kalitesinin yükselmesini sağlıyor. Bu sayede oynana oyunların daha zevkli bir hal alması sağlanıyor.

Dynamic Super Resolution özelliği, ekran kartlarına eklendiği ve çalışmaya başladığı an görüntü de oluşan değişiklik gözle görülür şekilde belli oluyor. NVIDIA’nın sağladığı bu avantajın eski kartlara da tanımlanması, gelecekte daha renkli ve gerçekçi görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayacak. Daha kaliteli ve gerçekçi görüntüler NVIDIA ile artık çok kolay olacak.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.