Modern Banyo Armatürlerine Genel Bakış

Banyo ve tuvaletlerde kullanılan lavabolar için geliştirilen ve son teknoloji ürün olan lavabo armatürlerini incelediğimizde birçok yenilik ve teknolojik özelliğini eklendiğini, üretiminde yüksek kaliteli metallerin kullandığını görüyoruz. Yeni armatürlerin yaptığımız ilk incelemesinde gözümüzü ilk çarpan konu, yeni nesil armatürlerin suya yeni bir yorum getirdiğini görmek oluyor. Yeni nesil armatürler, suyu o kadar farklı ve doğal bir şekilde akışına bırakıyor ki, kullanıldıkları mekanlara çok farklı ve çok doğal bir hava katıyorlar.

Armatürler ve Teknoloji

Yeni nesil armatürlerin en büyük özelliği, kullanıldıkları alandaki ürünlerin hepsi ile mükemmel bir uyum göstermeleri ve bulundukları alana değer ve görsel bir bütünlük katmalarıdır. Bunun yanı sıra yeni nesil armatürlerde, önceki armatürlerde görmeye alışık olmadığımız, hafıza, 90º veya klasik açılıp kapanabilen, tek kumanda, çift kumanda ile açılabilen, termostatik ve elektronik özellikleri görmekteyiz. Aynı zamanda yeni nesil armatürlerin diğer bir özelliği de tasarrufu ilke edinmiş olmalarıdır. Çünkü bu armatürler su ve enerji tasarrufunu maksimum düzeyde sağlıyor.

Yeni nesil armatürlere eklenen yeni özelliklerden birisi de bütün ürünlerin ergonomik olması. Aynı zamanda teknolojiden sonuna kadar yararlanabilen ve dijital göstergeye sahip armatürler sizi şaşırtmasın. İnnovasyon çalışmalarının harika bir örneği ve kesinlikle konsept bir ürün değil. Ayrıca yine yeni nesil armatürlerde bulunan, basit fakat önemli bir ayrıntı ile enerji ve su tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. Armatür üzerine yerleştirilen bir halka veya aparat vasıtası ile armatürden elde edebileceğiniz maksimum sıcaklıktaki suyu belirleyebiliyor ve fazla su ve enerji kullanımının önüne geçiyorsunuz. Aynı zamanda bu şekelde ani ısı artışlarının ve yanma riskinin de önüne geçilmiş oluyorsunuz.

Ayrıca yine yeni nesil armatürlerde kullanılan bir değir özellik ise suyun maksimum akış hızını ayarlayabiliyor olmanız. Bu sistemle de yaklaşık olarak %90 oranında bir su tasarrufu sağlamış oluyorsunuz. Ve son olarak özellikle sıva altı armatürler ile armatürleri değiştirmek istediğinizde, banyonuzu, fayansları kırmadan rahatça değiştirebiliyor, pratik montaj ve sökme kolaylığı ile uğraşmadan armatürleri değiştirebiliyorsunuz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir