Microsoft’tan Yeni Tarayıcı Spartan Geliyor

Microsoft Spartan

Birbirleri ile sürekli rekabet halinde olan ve kullanıcıya en iyi hizmeti vermeye çalışan Browser üreticilerinin rekabetinden kazançlı çıkanlar, şüphesiz biz kullanıcılar oluyor.

İşletim sistemi Devi Microsoft; sürekli olarak sorunlar çıkaran ve rakipleri ile yeteri kadar baş edemeyen İE İnternet Explorer’i tarihe gömecek. İE’nin koltuğuna daha şimdiden oturacak aday belli oldu. Adı Spartan! Spartan diğer rakiplerine fark atacak yepyeni özelliklerle geliyor. Daha önce kullanıcının sesi ile internette sörf yapan browser üretilmemişti. En azından bilgisayarlar için. Fakat Microsoft yepyeni bir yeniliğe imza attı ve sesli komutla hareket edebilen akıllı-güçlü ve en önemlisi hızlı bir browser üretti. Spartan adını verdiği browser diğer browserlardan bu yönü ile farklı bir çizgide ilerliyor. Microsoft Spartan’ı şimdilik sadece Windows 10 ile birlikte ücretsiz verecek.

Spartan’ın diğer önemli ve fark yaratan özelliği de Onenote özelliği. Bu özellik sayesinde internette gezinirken istediğiniz noktada not alabileceğiniz sağlayan farklı bir menü sunuluyor.

Spartan’ı Diğer işletim sistemlerinde kullanmak mümkün değil. İlerleyen teknolojinin neler getireceği belirsiz. Myle sanıyoruz ki rakiplerine fark atacak olan Microsoft’un yepyeni tarayıcısı Spartan’ı önümüzdeki aylarda windows’un diğer sürümlerinde kullanabileceğimiz bir yol bulunacaktır. Son derece güvenli ve hızlı olacağı söylenen Spartan’ı büyük bir merakla bekliyoruz.

1 Yorum

  1. ali

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir