Microsoft Excel’de Neler Yapılabilir?

excel

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yenilenen yazılım ara yüzlerinin aslında mantığını Excel’den alıyor. Çünkü Excel ile yapmayı planladığınız birçok şeyi yapabiliyorsunuz. Tabiki eksik yanları yok değil. Fakat şu bir gerçek ki Excel muhteşem bir program.

İş yerinize almış olduğunuz bir paket program ne kadarda sağlıklı çalışsa da bazı raporlamaları yapmakta güçlük çeker. Tam bu sırada Excel imdada yetişir ve paket programdan alınan veriler excel’e aktarılarak istenilen rapor hazırlanır.Paket programı satın alana kişi  bu programdan her şeyi yapmasını bekler..Lakin bu biraz güç olur. Nedeni ise bir programcının tek başına bu kadar algoritmayı oluşturması ve bir anda ortaya çıkarması zordur. Bu yüzden paket programların zamanla tüm isteklere karşılık vermesi gerekmektedir.

Gerek iş yerinizde gerekse evinizde tutmanız gereken tüm hesapları genelde Excel ‘de tutarız. Çünkü kendisini kanıtlamış ve ispat etmiş bir programdır Excel.  Her insan beyninde elbette ki evet ve hayır, eğer şöyle olsa şöyle olur gibi bir mantık vardır. İşte Excel bu mantıkla kurulmuştur. Bu mantığını kuran her bireyin ecxel’de yapamayacağı yoktur. Gelinen son nokta ise eğer kişi isterse Excel’de oyun bile yazabilir.

2 Yorumlar

  1. metin
  2. ihsan

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir