Mac Mini Yeni Versiyon

mac mini

Apple, ürünlerinden biri olan Mac Mini’nin yeni versiyonunu tanıttı ve gösterişe çıkardı. Bu yeni model Mac Mini’nin 19 cm’lik bir gövdesi bulunuyor. Şimdi sizlere hem ekonomik hem de güçlü vasıflara sahip Mac Mini’nin yeni modelinin özelliklerini anlatacağız.

Mac Mini’nin yeni versiyonun da 4.Nesil İntel İşlemci ve beraberinde Intel Hd 500 kartı bulunuyor. Intel HD 500’ün özelliği ise önceki nesil modellere göre %90 daha güçlü bir performans ile çalışması.

İşlemci olarak ise 1.4, 2.6 ve 2.8 Ghz hızında çalışma kapasitesine sahip işlemcilerinden herhangi bir tanesini seçebiliyorsunuz, eğer üst düzey işlemler yapmayı planlıyorsanız  i7 İşlemciye sahip, 3.0 GHz hızında çalışma kapasitesine sahip modeli seçebilirsiniz. Bu modelin diğer bir özelliği ise yoğun işlemler yapıldığı zaman hızı 3.5 GHz hızına çıkabiliyor.

Yeni versiyon Mac Mini de; 4 adet Usb 3.0, 2 adet Thunderbolt 2, 1 adet Hdmi, Sd kart yuvası, Kulaklık çıkış, Ethernet girişi bölümleri bulunuyor. Eğer kişi ethernet girişi bölümünü kullanmak istemiyorsa Wi-Fi özelliğini kullanabiliyor. Bu yeni versiyon Mac Mini’de sağlanan bir diğer önemli özellik ise kullanıcı isterse Apple üretiminin dışındaki klavye ve fare kullanabiliyor.

Mac Mini yeni versiyon’un en düşük modeli ve fiyatlısı 499 dolar olarak satışa sunulacak.

yeni mac mini

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir