Lumia 640 XL

lumia-640-xl

Microsoft Mobil Dünya Kongresi’nde büyük bir özenle tanıtılan cihaz, Lumia ailesine sonunda mensup oldu. Piyasanın yeni gözde telefonu orta düzey akıllı telefonlara göre biraz daha ağır basmaktadır. MWC 2015 etkinliğinde tanıtılan cihaz 5.7 inç büyüklüğünde olurken, kamera kapasitesiyle de Microsoft Lumia 640’a göre oldukça iyi durumda.

Kamerasında 13MP çözünürlüklü bir sensör bulunuyor. Selfie tutkunlarının çok beğeneceği bir kameraya sahip diyebiliriz. 640 XL’ın ön kamerası 5 MP olarak karşımıza çıkıyor.

Gorilla Glass 3 ve HD çözünürlüklü LCD ekrana yer veren cihaz Snapdragon k400 işlemciyle buluşuyor. 1GB RAM ve 8GB dahili depolama bulunduran Lumia 640 XL cihazında, microSD kart desteği de bulunuyor. Bu özelliği sayesinde 128 GB’a kadar depolama alanınızı genişletmeniz mümkün oluyor. Wındows Phone 8.1 işletim sistemini de unutmamak gerekir. 3.000 mAh kapasiteli bir pil bulunduran cihazın ise çift SIM ve tek SIM kart versiyonları bulunuyor. İhtiyacınıza ve tercihinize göre de çift SIM kart versiyonunu satın alabilirsiniz.

640 XL’ın yurtdışı fiyatı 190€ ancak Türkiye fiyatı hakkında net bir açıklama şimdilik yok. Vergiler  nedeniyle cihazın en az 1000 TL olması bekleniyor.

2 Yorumlar

  1. AzX66
  2. bilge

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir