LG’nin İlk Mobil İşlemcisi: Nuclon

LG ilk mobil işlemcisi nuclon

Ülkemizde cep telefonu ve akıllı telefon denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan LG markası, cep telefonları için kendi mobil işlemcisini üretti. Daha önce dünya teknoloji devi Samsung’un ilk olarak ürettiği bu mobil işlemciler önümüzdeki zamanlarda gelişmiş teknoloji ile üretilen akıllı telefonlar için büyük kolaylık sağlacak.

İhtiyaca göre çekirdek sayısının ayarlanabildiği Nuclon isimli 32 bit standartındaki LTE-A Cat 6 yongaseti, LG’nin en son teknoloji ile üretilen akıllı telefonlarında kullanılmak için hazırlanmış. Yüksek performans gerektiren işlemlerde 8 çekirdek, daha az performans gerektiren işlemler için 4 çekirdek özelliğinin kullanılabildiği yongaseti, ağ özelliği ile 4G şebekesine de yüksek hızda ulaşabiliyor. Nuclon’un ilk olarak kullanıldığı LG G3 Screen, full HD çözünürlüğü, 5.9 inç boyutunda ekranı, micro SD kart desteği ve 32 GB’lik dahili hafıza özelliklerine sahip olduğu bildirildi.

Şu an test aşamasında olduğu düşünülen LG G3 Screen, sadece Güney Kore’de satışa sunuluyor. Telefon ve mobil işlemcinin test aşamasından sonra 64 bit’lik gelişmiş hali ile diğer ülkelere de satışa sunulması bekleniyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.