LG Magna Tanıtıldı

lg magna

Barselona’da düzenlenen lansmanda tanıtılan LG Magna,üst düzey özellikleriyle büyük dikkat çekti.

Android olan LG’nin yeni gözdesi 5 inç büyüklüğünde ve rakiplerini zorlayacak özelliklere sahip. Boyutları 139 mm x 69 mm x 10 mm olan cihaz da ekranı ise 1280 x 720p çözünürlüğüne sahip. Bu ekran özellikleriyle kendisiyle aynı seviyede olan diğer cihazlardan sıyrılabilir. Ayrıca, InCell Touch olarak adlandırılan teknolojiyi bulunduran cihaz özel ekranından dolayı ekran ışığı kapalıyken ekranı gövdeden ayırt etmek mümkün olmuyor.

Arkasında 8 megapiksel kamera bulunduran LG Magna ön kapağında ise 5 megapiksellik kamerasıyla el hareketiyle çekim yapma olanağı tanıyor. Bunu en çok selfieciler sevecek.

4 çekirdekli bir işlemciye sahip olan cihaz 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza da bulunduruyor. Samsung gibi bir yol izlemeyen LG kart yuvası bulunduruyor. Bu sayede ise depolama alanını genişletmeniz daha mümkün hale geliyor.

2540 mAh’lik kapasitesi olan bataryaya sahip LG Magna, neredeyse 2 günlük kullanım olanağı sunuyor. Özellikleri bakımından oldukça başarılı olan cihaz fiyat bakımından alt segmente giriyor. Nisan ayında çıkması beklenen LG Magna’nın fiyatı ise 800 TL civarında olacağı konuşuluyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir