LG G6’dan Pil Atağı!

Teknoloji devi LG, akıllı telefon pazarındaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yeni amiral gemi modeli G6’yı tanıtmaya hazırlanan LG, bu modelinde çok önemli bir yeniliğe imza atacak. Yeni bir teknoloji geliştirdiğini belirten firma, bununla ilgili bilgiler verdi.

Isınma Sorununa Son!

Güvenlik konusunda yeni önlemler alan LG firması, G6 modelinde özellikle pilin ısınma sorununa çözüm bulunacağını açıkladı. Özellikle son dönemlerde Apple ve Samsung modellerinde görülen patlama sorunlarından sonra daha sert tedbirler almak isteyen LG, bu yöndeki ilk adımını attı.

LG Electronics tarafından yapılan açıklamada G6 modelinde ısıyı hızlı bir şekilde ileten ısı borularının kullanılacağı belirtildi. LG g6’nın tasarımı sayesinde ısının bir bölgede birikmesi engellenecek. Bu durum da ısınma sorununun büyük oranda çözülmesi anlamına gelecek.

Uluslararası standartların üzerinde dayanıklılık testlerinden geçirildiği belirtilen LG G6’nın pili, sadece sıcaklık değil, üzerine nesne düşmesi ya da çivi gibi malzemelerle delme testinden de geçirilecek. Bu sayede cihazın pili diğer cihazlara oranla daha güçlü olacak. Özellikle ısı sorununun çözülmesi büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.