Lenovo’dan 46 Gün Pil Ömürlü Akıllı Telefon

lenovodan-46-gun-pil-omurlu-akilli-telefon

Değişik uygulamaları, yüksek fotoğraf kalitesi ve her isteğe göre değişen kullanım şekli ile en çok tercih edilen telefonlardan olan akıllı telefonların ortak sorunu, şarjlarının hemen bitmesidir. Dışarıda, iş yerinde, otobüste ya da elektrik ve şarjın olmadığı yerlerde yaşanan düşük pil sorunu Lenovo’nun akıllı telefonu ile sona erecek gibi.

4000mAh kapasiteli pilinden gücünü alacak olan P70T koduna sahip Lenovo akıllı telefonun uzun süre şarj edilmeden kullanılabileceği düşünülüyor. En önemli özelliği yüksek pil dayanıklılığı olan telefon uzun süreli şarj tutmasını cihazdaki pil tasarruf özelliklerine de borçlu. Örnek olarak P70T kodlu telefonun ekranı kapatıldığında o sırada kullanılmayan tüm uygulamalarının da otomatik olarak kapanması telefonun şarj ömrünün uzamasında etkili. 720×1280 piksel çözünürlüklü 5 inch büyüklüğünde ekrana sahip olan akıllı telefonun 5 MP ön ve 13 MP arka kamerası olması planlanıyor. 42 mm genişlik, 149 gram ağırlık, 71.8 mm uzunluk ve 8.9 mm kalınlıkta üretilmesi bekleniyor. Üretici firma tarafından bekleme süresinin 46 günü bulabileceği öne sürülen P70T Lenovo akıllı telefonun uygun fiyatlar ile satışa çıkarılacağı düşünülüyor.

Klasik telefonların uzun süreli şarj özelliği ile yeni nesil telefonların akıllı özelliklerini bir araya getirmesi planlanan Lenovo P70T telefonun henüz ne zaman tanıtılacağı ya da ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda net bir bilgi olmamasına rağmen çok tercih edilmesi ve kısa sürede pek çok kişinin elinde olması bekleniyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.