LCD Ekranlar Nasıl Temizlenir?

lcd-ekranlar-nasil-temizlenir

Günümüzde herkesin evinde en az bir adet LCD ekranlı cihaz mevcuttur. Televizyon, bilgisayar monitörler veya laptop ekranları LCD teknolojisi ile üretilmektedir. Kullanımları oldukça popüler olan bu ürünlerin kullanım esnalarında, taşınmalarında ve en önemlisi temizliklerinde dikkatli olunmak zorundayız. Peki, LCD ekranlar nasıl temizlenir?

LCD ekranların yüzeyi çizilmeye karşı oldukça hassas bir yapıdadır. LCD ekranlarını yüzeylerinin parlamayı engellemek amacı ile özel kaplanması kir tutmasını kısmen engeller ama .uzun süreli kullanımlarda ekranlarda toz tabakası veya parmak izleri oluşur. LCD ekranın üstünde yapışmış olan bir leke varsa öncelikle onu temizleyin. Lekeye çok bastırmadan temizlemelisiniz. Ayrıca, temizlik için kullandığınız bezin yapısı da önemlidir. Mikrofiber bezler veya yüzde yüz pamuktan üretilmiş kumaşlar tercih edilmelidir.

Temizlik için basit bir temizlik malzemesi kullanmak doğru değildir. Özel LCD ekran temizleme solüsyonları kullanılmalıdır. LCD ekranınızın daha geç tozlanmasını da sağlayabilirsiniz ve bu amaçla üretilen anti-statik temizlik malzemelerini kullanabilirsiniz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.