Java Eklentisi

java-eklentisiJava, interneti daha eğlenceli ve kullanışlı bir hale getiren uygulamaları geliştirmek için kullanılan bir tür teknolojidir. Java, web sayfaları tasarlamak için kullanılan ve yalnızca tarayıcınızda çalışan ama javascript ile de aynı şey değildir.

Java ilk olarak Sun Microsystems firması tarafından 1995 tarihinde piyasaya sürülen bir programlama dili ve bilgi platformudur. Java eklentisini yüklemediğinizde çalıştıramayacağınız uygulamalar ve web siteleri sayıları her geçen gün artıyor. Java, güvenli ve hızlıdır. Dizüstü bilgisayarlarınızdan veri depolama merkezlerine, oyun konsollarından tablet bilgisayarlara ve cep telefonlarına kadar Java gereklidir.

Java eklentisi, oyunlar oynamanıza,çeşitli fotoğraflar yüklemenize, çevrim içi olmanıza, sanal web turları yapmanıza, çevrim içi bankacılık ve etkileşimli haritalar gibi pek çok hizmeti kullanmanıza olanak sağlar. Java eklentisi bilgisayarınızda ya da cihanızda yoksa pek çok uygulama ve web sayfası çalışmayacaktır.

İnternetteki en basit işlemlerinizde dahi Java eklentisi gerekliyken bu yazılımı kullanmama veya indirmeme gibi bir lüksünüz de yoktur. Sadece bilgisayarda da değil akıllı kart, yazıcılar, webcamler, araçlar için yol bilgisayarları, sayısal loto bayileri, otopark ödeme noktaları, tıbbi cihazlar ve daha pek çok alanda java teknolojisi aslında kullanılmaktadır.

Java aslında basit kullanıcıların Java teknolojisi ile tanışmasını, yazılımcılarının ise java programalama dilini öğrenmeye zorlamıştır.

Java eklentisini ücretsiz olarak internetten kendi sitesinden ücretsiz olarak cihazınıza uyan sürümünü indirebilirsiniz. Java eklentisinin başka bir muadil uygulaması veya farklı bir türü yoktur. Java alanında tek uygulamadır. Sürekli olarak güncellemeleri yayınlanan Java, mutlaka güncellenerek kullanıma devam edilmelidir. Güncellemeleri de oldukça hızlı ve ücretsizdir.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir