iWatch’un Fiyatı Dudak Uçuklatıyor

iwatch
Apple tarafından geliştirilen akıllı saat iWatch ne zaman piyasaya çıkacağı henüz belirlenmiş değil, fiyat ile ilgili sızdırılan bilgiler ve dedikodular ise aldı başını gidiyor. iWatch almak isteyenelerin şüphesiz en çok merak ettiklerinden olan fiyatı ise biraz fazla gözüküyor.

Farklı kaynaklar tarafından söylenen bilgilere göre fiyatlar baz alındığında iWatch “lüks” kategorisine giriyor. Re/code tarafından yapılan açıklama iWatch’ın satış fiyatının Amerika’da 400 dolar civarında olacağını söylüyor. Hatta öyle gözüküyor ki iWatch farklı 2 model ile piyasaya çıkacağı söyleniyor. 2 farklı modenden ise hangisi 400 dolar, hangisinin kaç dolar olunduğu ise bilinmiyor.

İwatch’ın 9 Eylül 2014 yılında iPhone 6 ile birlikte tanıtılacak olması ise Apple tarafından doğrulandı. Henüz fiyatının sadece tahmin edilebiliyor. Unutmamak gerekiyor ki 400 dolar gibi bir fiyat akıllı saat sektöründeki rakipleri LG, Samsung, Motorola, Google ile yarışa girmesini zorlaştırıyor. Android işletim sistemli olacak cihazların fiyatı ise neredeyse yarı yarıya. iWatch’ın Türkiye’deki fiyatı ise yaklaşık 1.000 TL, iPhone 6 ise 3.000 TL civarında olması bekleniliyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir