iTunes 12 Yayınlandı

itunes 12

İTunes programını kullananları sevindirici bir haberimiz var. İTunes, dün gerçekleştirdiği İPad ve iMac lansmanından sonra güncellendi ve 12.0.1 sürümüne geçiş yapıldı.

Şimdi size bu yeni sürümle beraber gelen yenilikleri, özellikleri anlatacağız.

İTunes 12.01.1 sürümünde yenilenen tasarım ve sistem sayesinde aradığınız tüm içerikleri, araçları bulmanız kesinleşti diyebiliriz.

Bu yeni sürümle beraber gelen en önemli özelliklerden birisi ”Navigasyon Sistemi”. Bu yeni özellik sayesinde iki farklı işlemi bir arada yapabiliyorsunuz. Kategoriler arasında dolaşırken, içerik taraması yapabiliyorsunuz.

Bu yeni sürümle beraber gelen diğer bir önemli yenilik ise Son Eklenenler” seçeneği. Bu yenilik sayesinde oynatma listesini düzenleyebiliyorsunuz, geliştirebiliyorsunuz ve bilgi sağlama gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz.

Bu yeni sürümde performans eskisine göre daha çok arttırılmış ve Güvenlik güncellemeleri ile kullanıcıların en kaliteli iTunes deneyimi yaşaması amaçlanmış.

İTunes 12 sürümü tasarım bakımından ise MacOS X Yosemite’nin genel tasarım anlayışına uyarak yani düz tasarım ve göz alıcı renkler anlayışına uyarak bir tasarım hazırlamış.

Bu yeni sürüm sayesinde kategori ve alt kategori seçimleri ve tarama işlemleri eskisine göre çok daha kolay bir hale gelmiş, bu sağlanan kolaylık sayesinde bulmak istediğiniz içeriğe daha çabuk ulaşabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonlardan İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde internet, internet hızı ve internet hızı öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

  1. İdris

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir